حدود قیمت: از 200 دلار به 2,500,000 دلار
محدوده متراژ: از 10 متر به 1,000 متر
ویژگی های دیگر

سوالات متداول

من شنیدم مثلا اگر یک ملکی به مبلغ 1 میلیون لیر بخریم چندسال بعد ممکنه اقامت مارو تمدید نکنند و بگند از ترکیه باید برید آیا این درسته؟

خیر؛ اینطور نیست. طبق قانون هر تبعه خارجی که دارای مال غیر منقول در ترکیه باشد از حق اقامت برخوردار است.

در صورت خریدملک در ترکیه بیمه نامه داسکی که فروشنده داره کفایت میکنه یا ما هم باید به صورت مجزا ثبت کنیم؟

سوال بسیار خوبی پرسیدید. در صورت خرید ملک در ترکیه ، ارائه بیمه نامه داسک DASK صاحب قبلی خانه قابل قبول نیست ، فرد خریدار باید در هنگام خرید ملک بیمه نامه داسک جدید در نام خود ثبت کرده و ارائه دهد ، اگر ملکی را مشترک خریدارای میکنید ، تنها یک نفر از خریداران میتواند برای اخذ بیمه نامه داسک در نام خود مراجعه کند ، احتیاج به داشتن بیمه نامه در نام تک تک افراد نام برده در سند نیست .

با اقامت توریستی میشه نسبت به کار با مجوز اقدام کرد؟

بله؛ اگر کارفرمایی پیدا کنید که حاضر به استخدام رسمی شما و اخذ مجوز کار بشه چرا که نه؟! هر اقامتی قابلیت تبدیل به اقامت کاری داره

با خرید مغازه یا زمین میشه اقامت گرفت؟

مجوز اقامت به دلیل وجود اقامتگاه به شما داده میشه، اقامتگاه مغازه و زمین نیست!برای اخذ اقامت فقط و فقط باید ملک مسکونی خریداری کنید دوست محترم

برای دریافت پاسپورت ترکیه آیا این امکان فراهم هست که امسال یک ملک و سال بعد هم یک ملک دیگه خریداری کنم و سقف 2500 دلار را پر کنم؟

بله قطعا؛ به شرطی که پروسه معامله و انتقال سند طبق قوانین مصوب برای اخذ شهروندی باشه که در آینده مجبور به فروش و خرید مجدد نباشید.

با گذاشتن پول در بانک هم می توان شهروندی گرفت؟ اقامت چطور؟ میزان مبلغ باید چقدر باشد؟

دوست عزیز شما باید برای مدت 3 سال مبلغ 500 هزار دلار در بانک سپرده گذاری کنید. این مبلغ در بانک بلوکه شده و شما نمی تونید به این پول دست یزنید اما توجه داشته باشید که به این مبلغ سود بانکی تعلق میگیره و شما از این طریق می تونید شهروندی بگیرید. اما با کمتر از این مبلغ نه اقامت و نه شهروندی تعلق نخواهد گرفت.

بنده معمار هستم و قصد مهاجرت به ترکیه رو دارم اما شنیدم که در شرکتهای ترک به مهاجر مبلغ بسیار کمی به عنوان حقوق پرداخت میشه در حد 1000 لیر؟ درسته؟

خیر این مطلب درست نیست.

برای ثبت شرکت حتما باید دونفر باشیم؟

شرکت های مسولیت محدود حتی با یک نفر هم قابلیت ثبت دارند.

شما تو ایران هم کار ثبت شرکت انجام میدید؟

بله انجام میدیم

آیا در ثبت شرکت نیاز به اجاره دفتر هست؟

بله؛ ظرف یک هفته پس از ثبت مامور مالیات برای عکسبرداری و بازدید به محل شرکت میاد

اقامت کاری بگیریم سال به سال باید تمدید بشه؟

اگر با کارفرما قطع همکاری نکنید، بله باید تمدید کنید

مقایسه