شرایط خرید خانه در استانبول

شرایط خرید خانه در استانبول

همانطور که می‌ دانید داشتن یک ملک آن هم در کشورهایی اروپایی برای هر فرد یک ویژگی مثبت به شمار رفتـه و مردم زیادی برای انجام این کار اقدام می ‌کنند. این موضوع برای برخی افراد جنبه سرمایه گذاری داشته و بعضی نیز برای مهاجرت دست به خرید ملک در استانبول می‌ زنند. ما این مطلب را به شرایط خرید خانه در استانبول اختصاص خواهیم داد و نکات مهم و قابل توجه را برای شما عزیزان بازگو می ‌کنیم.

ترکیه از کشور هایی به شمار می‌ رود که خرید ملک در آن از کشور های دیگر اروپایی آسان تر است. چرا که این کشور، در سال 2012 قانونی را تصویب کرد که افراد برخی کشور ها می ‌توانند در این کشور دست به خرید ملک و یا آپارتمان بزنند. خوشبختانه کشور ایران نیز از دسته کشور های مجاز است و مانع خاصی برای ایرانیان وجود ندارد.  به همین دلیل افراد بسیاری سعی می‌ کنند ملکی را در این کشور خریداری کنند. استانبول یکی از معروف ترین شهر های جهان است که آن را به عنوان پایتخت ترکیه می ‌نامند.

خرید خانه در باکرکوی استانبول با بهترین قیمت

اکثر افرادی که به خرید ملک در ترکیه فکر می‌ کنند، ملک های استانبول را در اولویت قرار می ‌دهند چرا که این شهر از موقعیت های بسیار مطلوبی برخوردار است. ولی خرید ملک و آپارتمان حتی در کشوری که زندگی می‌ کنید نیز کار چندان آسانی نیست.پس خرید ملک در کشور های اروپایی هم چون ترکیه نیز شرایط خاص خود را دارد که باید به آن ها توجه کافی داشت.

شرایط خرید خانه در استانبول
شرایط خرید خانه در استانبول

آخرین تغییرات شرایط خرید خانه در استانبول

از مهم ترین نکات خرید ملک در استانبول می ‌توان به بازدید حضوری از ملک اشاره کرد. همانطور که می ‌دانید امـروزه کلاهبرداری های بسیاری در این راه انجام شـده و اعتماد به هر فردی در فضای مجازی کاری سخت و دشوار به شمار می‌ رود. از همین رو به شما توصیه می ‌شود که به همراه یک مترجم به ترکیه سفر کرده و به صورت حضوری ملک و آپارتمانی که قصد خرید آن را دارید مورد بازدید قرار دهید، مورد دیگری که باید به آن دقت کنید این است که از نوع موقعیت مکانی و یا دسترسی های آن اطلاعات کامل کسب کنید.

نکته بعدی قرار داد است، برای خرید و فروش های بزرگ هم چون خرید ملک در خارج از کشور به یک قرار داد که بین شما و فروشنده تنظیم شود احتیاج خواهید داشت. این قرارداد را به دو زبان تنظیم می‌ کنند یکی به زبان ترکیه ای و زبان دیگر زبان فارسی یا همان زبان مادری شما است. در این قرار داد موقعیت ملک، شرایط خرید، شرایط تحویل، ارزش مادی ملک، پرداختی و… ثبت می‌ گردد.

سایت خرید خانه در استانبول با بهترین قیمت

بهتر است بدانید که برای ثبت هر قرارداد باید یک پیش پرداخت صورت بگیرد و شما می ‌توانید مبلغی ما بین 3000 الی 5000 یورو به عنوان پیش پرداخت، پرداخت کنید. همچنین می ‌توانید درون قرار داد زمان مشخصی را برای پرداخت بعدی تعیین کنید. قرارداد نوعی شرط عقل است و به هیچ وجه نباید نسبت به این موضوع کوتاهی کرده و یا بی توجه باشید.

شرایط خرید خانه در استانبولقانون جدید خرید خانه در استانبول

کشور ترکیه، با گذشت زمان قوانین جدیدی را برای خرید ملک در استانبول اعلام می ‌کند که باعث تغییر شرایط خرید خانه در استانبول شـده است و افراد باید با توجه به این موضوع قدم بردارند.

بر اساس قوانین جدید ترکیه، افراد ملزم به رعایت نکات زیر هستند.

 • خرید ملک در شهر های کوچک به ارزش 50000 دلار
 • خرید ملک در شهر های بزرگ مثل استانبول، ازمیر، آنکارا به ارزش 75000 دلار
 • محدودیت خرید ملک در برخی مناطق که جمعیت اتباع خارجی بسیار افزایش یافتـه
 • افزایش هزینه اخذ شهروندی از 250000 دلار 400000 دلار

 طبق قوانین جدید افراد با توجه به مقدار بودجه ای که برای خرید ملک صرف می‌ کنند مجاز به اخذ اقامت، اقامت شهروندی و یا دائم هستند. یعنی اگر افراد ملکی با ارزش مادی کمتر از 400000 دلار خریداری کنند مجاز به اخذ اقامت و شهروندی این کشور نیستند. اما اگر فرد بتواند نکات زیر را رعایت کند درصد شانس اخذ شهروندی آن افزایش خواهد یافت.

 • عدم دریافت کمک اجتماعی در سه سال اخیر
 • کسب بیمه درمانی معتبر
 • مالک، خطری برای کشور و همچنین افراد ترکیه نداشته باشد.
 • آدرس ملک در سیستم ترکیه ثبت شود.

بهترین قیمت خرید خانه در نیشانتاشی استانبول

از طرفی، افرادی که موفق به گرفتـن اخذ اقامت و شهروندی شـده‌اند نیازی به انجام فعالیت های زیر ندارند.

 • مشمول به گذراندن دوره خدمت (سربازی) در ترکیه نیستند.
 • حق شرکت در انتخابات ریاست جمهوری را ندارند.
 • حق نامزدی در انتخابات این کشور را ندارند.

شرایط خرید خانه در استانبولشرایط اقساطی خرید خانه در ترکیه

خرید اقساطی برای یک سری افراد یک امتیاز مثبت به شمار رفتـه و کار را برای آن ها بسیار راحت می‌ کند. طوری که می ‌توانند به صورت اقساطی و طی پرداخت های چند مرحله ای ملکی در استانبول خریداری کرده و سپس به اقامت آنجا نیز دست پیدا کنند. همچنین ناگفته نماند که خرید اقساطی برای سرمایه گذاری نیز مناسب است.

همانطور که در مطالب بالا مشاهده کردید به شرایط خرید خانه در استانبول پرداختیم. اما شرایط خرید اقساطی را فرد فروشنده تعیین می ‌کند و به همین دلیل روش های خرید اقساطی خانه در ترکیه با یکدیگر متفاوت بوده و تنها یک روش را به خود اختصاص نمی ‌دهد.

اما در بیشتر مواقع، شما باید 10 درصد از مبلغ قرارداد را پرداخت کرده و سپس برای تعیین زمان پرداخت های بعدی با یکدیگر با توافق برسید.

حداقل بودجه برای خرید خانه در استانبول

اکثر افراد قبل مطلع شدن از شرایط خرید خانه در استانبول سعی می ‌کنند با کمی پرس و جو از این موضوع مطلع شوند که با چه مبلغی می ‌توانند یک ملک را در این کشور خریداری کنند.

این سوال تمامی افراد به شمار می‌ رود که حداقل مبلغ خرید ملک در ترکیه چقدر است؟

در جواب این سوال باید بگوییم که نوسانات موجود در بازار ارز و وضعیت اقتصادی تورمی کشور موجب تغییر مداوم قیمت ها می شود و از همین رو نمی ‌توان برای جواب این سوال رقمی را در نظر گرفت. افراد بسیاری به سایت خرید خانه در ترکیه رجوع کـرده‌اند و سعی می ‌کنند از این راه جوابی برای سوال خود پیدا کنند. مقدار هزینه ای که قرار است برای یک ملک در ترکیه صرف کنید با توجه به عوامل متعددی متفاوت است.

برای مثال گاهی برخی موقعیت ها هم چون فروش فوری آپارتمان در استانبول می‌ تواند موقعیت بسیار خوبی برای افراد باشد. چرا که بعضی فروشندگان بنا به دلایلی قصد فروش فوری ملک خود را دارند و این موجب می ‌شود تا آن ملک را زیر قیمت به فروش برسانند.

همچنین عوامل دیگری همچون موقعیت مکانی ملک، نوع ساخت، متراژ و… می ‌تواند نقش پر رنگی را در ارزش مادی آن ایفا کند. یعنی به نحوی شرایط خرید خانه در استانبول به ملکی که قصد خرید آن را دارید وابستـه است.

جمع بندی

در این مطلب به نکات مهم و قابل توجه برای خرید و تهیه ملک در کشور ترکیه پرداختیم. همانطور که گفتیم خرید یک ملک در ترکیه روش بسیار مناسبی برای اخذ شهروندی بوده و یا برای سرمایه گذاری نیز گزینه مطلوبی به شمار می ‌رود. شرایط خرید خانه در استانبول به عوامل مختلفی بستگی دارد. از طرفی موقعیت مکانی این ملک یکی از مهم ترین نکاتی است که شما باید هنگام خرید به آن توجه داشته باشید.

برای مثال اگر موقعیت این ملک مطلوب و مناسب نباشد شما هنگام فروش آن به مشکل خواهید خورد یا اگر قصد سکونت در آن را دارید، باید سعی کنید دست به خرید ملکی در محل مناسب و با دسترسی های مطلوب بزنید، از همین جهت به شما عزیزان توصیه می‌شود حتما با یک مشاور فروش معتبر در این زمینه گفت و گو کرده و اطلاعات بیشتر و کامل تری راجع به این موضوع کسب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقایسه