چگونگی-انتقال-حیوانات-خانگی-به-ترکیه

چگونگی انتقال حیوانات خانگی به ترکیه

چه قصد دارید به ترکیه مهاجرت کنید یا تصمیم گرفته اید برای بازنشستگی یا گرفتن یک شغل جدید به آنجا بروید، می توانید حیوان خانگی خود را نیز به شرط داشتن شرایط مورد نیاز ببرید. خوشبختانه،انتقال حیوان خانگی به ترکیه پیچیده نیست و ورود آنها آسان است.  به ازای ورود یک فرد به ترکیه می توان حداکثر دو حیوان (گربه یا سگ) با خود برد و مشمول هزینه اضافی نیز خواهند بود. هر گونه حیوان خانگی بیش از تعداد گفته شده، به عنوان جابجایی تجاری در نظر گرفته شده و رویه های واردات اعمال می شود. 

 یک سند کنترل (SPS) صادر شده توسط اداره کل حفاظت و کنترل (GDPC) از اسنادی است که حتماً همراه خود داشته باشید. انتقال حیوانات خانگی به ترکیه بسیار راحت است؛ چون اگر حیوان شما سالم باشد و مدارک مناسب نیز داشته باشد، نیازی به قرنطینه ندارند. همچنین شما باید نام و نام خانوادگی خود، آدرس، شماره تلفن و همچنین تعداد حیوان خانگی خود را در قسمت check-in بر روی قفس آنها  بچسبانید. مدارکی چون واکسیناسیون و برگه سلامت از مدارک بسیار مهمی هستند که حتماً باید همراه خود داشته باشید.

مدارک مورد نیاز برای انتقال حیوانات خانگی به ترکیه

شناسنامه حیوان خانگی:  اولین مدرک مورد نیاز برای این که بتوانید حیوان خانگی خود را وارد ترکیه کنید، شناسنامه آن است. برای این که شناسنامه تهیه کنید باید به دامپزشکی های معتبر سطح شهر، مراجعه نمایید تا برایتان شناسنامه تهیه کنند. آنها با معاینه حیوان خانگی شما و چک کردن سلامتی، به شما شناسنامه می دهند. شناسنامه های ایرانی هزینه های گمرک شامل آن نمی شود.

گواهی سلامت حیوان خانگی: از دیگر مدارکی که حتماً برای انتقال حیوانات خانگی به ترکیه نیاز دارید، گواهی سلامت است. همچنین باید 14 روز قبل از بردن آنها به ترکیه، واکسن های لازم را بزنند. اگر زودتر از 14 روز بخواهید خودتان را به ترکیه برسانید، باید حیوان شما قرنطینه شود. همچنین حیوان شما باید تمامی واکسن های ضدهاری و بزرگسالی را زده باشد تا بتوانید آنها را با خود ببرید. شما می توانید بعداً در ترکیه، تمامی این مدارک را به زبان استانبولی ترجمه کنید.

میکروچیپ: برای انتقال حیوانات خانگی به ترکیه داشتن میکروچیپ بسیار ضروری است. این میکروچیپ ها که به اندازه دانه برنج هستند، در زیر پوست حیوان شما جایگذاری می شود. بر روی این تراشه، تمامی اطلاعات حیوان و نام صاحب ثبت شده است. اگر فکر می کنید که ممکن است این میکروچیپ ها به حیوان شما آسیبی وارد کند، سخت در اشتباه هستید. در آخر باید کپی این گواهی را داشته باشید. بعضی از میکروچیپ ها این قابلیت را دارند که شما بتوانید با موبایل خود، موقعیت آنها را ردیابی کنید. شما ابتدا با رجیستر کردن گوشی خود و خرید سیم کارت ترکیه، می توانید از این امکانات بهره مند شوید. 

انتقال حیوانات خانگی با هواپیما

برای اینکه در آینده استرس حیوان خانگی خود را نداشته باشید، هنگام رزرو بلیط خود حتماً با یکی از نماینده های هواپیمایی که می خواهید سوار شوید، صحبت کنید تا در مورد خط مشی حیوانات خانگی آنها مطلع شوید و تأیید کنید که حیوان خانگی شما در پرواز پذیرفته می شود. مطمئن شوید که از یک شرکت هواپیمایی تایید شده برای حمل حیوانات خانگی استفاده کنید. همچنین هزینه برای انتقال حیوانات خانگی به ترکیه با هواپیما به صورت جداگانه حساب می شود.  

فراموش نکنید که در مورد گزینه های کابین، در انبار پرس و جو کنید. اگر حیوان خانگی شما به تنهایی سفر می کند، باید با بخش باربری شرکت هواپیمایی تماس بگیرید. پس از ورود، حیوان خانگی شما نیاز به معاینه پزشکی توسط دامپزشک مجاز دارد. اگر حیوان خانگی شما از نظر سلامتی ضعیف است، ممکن است دامپزشک مجبور شود معاینه پزشکی دقیق تری را انجام دهد که هزینه های آن مطابقاً به شما اعلام می شود. برای روز دقیق ترخیص کالا از گمرک، حیوان خانگی شما باید تا ساعت 11:30 صبح برسد، حیوانات خانگی که بعد از ساعت 3 بعد از ظهر وارد می شوند، مشمول هزینه های اضافی خواهد بود. 

استفاده از کابین یا بار هواپیما

اگر حیوان خانگی شما کمتر از 8 کیلوگرم وزن داشته باشد، اغلب اجازه سفر با کابین را دارد. با این حال، فرض کنید می خواهید که حیوان خانگیتان در کنار شما در بار قرار بگیرد و سفر کند؛ در این صورت، شما باید یک جعبه مسافرتی حمل‌ونقل حیوانات خانگی مطابق با مقررات انجمن بین‌المللی حمل‌ونقل هوایی (IATA) خریداری کنید. 

 چسباندن اطلاعات خود بر روی کانتینر همراه با ذکر نام، تلفن و ایمیل خود و همچنین اطلاعات پرواز، ضروری است. برخی توصیه می کنند که در صورت نیاز یک کپی از پاسپورت حیوان خانگی خود داشته باشید. 

انتقال حیوانات خانگی به ترکیه با اتوبوس

متاسفانه بر اساس قانون حمل و نقل شرکت های اتوبوسرانی حیوانات خانگی مانند سگ، گربه و پرنده نمی تواند در کنار مسافر در داخل اتوبوس قرار بگیرد. به غیر از این که بعضی از اتوبوس ها، دارای محل مخصوص حمل توشه هستند که در آنجا می توانند حیوانات خانگی را قرار داد. اما برای انتقال حیوانات خانگی به ترکیه با اتوبوس دردسر بسیار زیادی دارد و بهترین نوع حمل و نقل، هواپیما است.

حیوانات غیر مجاز برای حمل و نقل به ترکیه

شما به طور کلی می توانید حیواناتی مانند سگ، گربه و پرندگان را به ترکیه انتقال دهید. اما بعضی از نژادهای سگ که جزء دسته سگ های خطرناک قرار می گیرند، غیرمجاز هستند. این سگ ها شامل pitbull ،staffordshire، Japanese tosa، dogo argentino،  brasileiro هستند. 

شما می توانید علاوه بر حیوانات خانگی ذکر شده، ماهی های آکواریومی را نیز با خود به ترکیه ببرید. اما به طور کلی ورود سگ های خطرناک به ترکیه ممنوع هستند.  ترکیه اجازه واردات نژادهای زیر را نمی دهد:

 • پیت بول تریر
 • توسا ژاپنی
 •  پیت بول تریر آمریکایی
 •  بول تریر
 •  امریکن استافورد شایر تریر
 •  داگو آرژانتینو
 •  فیلا برزیلیرو
 •  روتوایلر
 •  استافوردشایر بول تریر
 •  نئوپولیتن ماستیف
 •  ماستیف اسپانیایی 
 • Bandog Tosa Inu 
 •  Mastiff 
 •  Tibetan Mastiff 

در این مقاله سعی داشتیم شرایط حمل حیوانات خانگی خود به ترکیه را به شما توضیح دهیم. املاک پوریا با سالها تجربه در زمینه خرید ملک در استانبول درکنار شما خواهد بود تا بهترین امکانات را به شما ارائه دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقایسه