• خانه
  • بلاگ
هر آنچه باید درباره گزارش اکسپرتیز ملک در ترکیه بدانید

هر آنچه باید درباره گزارش اکسپرتیز ملک در ترکیه بدانید

کشور ترکیه یکی از کشورهایی است که به دلایل زیاد یکی از محبوب ترین مقصدهایی است که افراد ایرانی علاقه مند به مهاجرت آن را انتخاب می کنند. دلیل این محبوبیت شرایط آسان دولت ترکیه برای مهاجرت، شباهت فرهنگی و سبک زندگی آسیایی، اروپایی، هزینه پایین زندگی و فاصله کوتاه این کشور با ایران برای رفت و آمد است. اگر شما قصد مهاجرت به ترکیه را از طریق خرید ملک در استانبول دارید حتما برای شما با سوال گزارش اکسپرتیز ملک در ترکیه چیست؟ مواجه شدید. این گزارش یکی از مدارک لازم جهت دریافت تابعیت کشور ترکیه است.

گزارش  اکسپرتیز ملک در ترکیه چیست؟گزارش  اکسپرتیز ملک در ترکیه چیست؟

اکسپرتیز ملک یا ارزش گذاری ملک در ترکیه یکی از مدارک مورد نیاز برای هر فرد متقاضی دریافت تابعت ترکیه است. گزارش اکسپرتیز ملک در گزارشی است برای افرادی که قصد مهاجرت به ترکیه را از طریق خرید ملک دارند  ضروری است و با وجود این گزارش و دیگر مدارک شما می توانید تابعیت این کشور  را بدست آورید. به طور کلی می توان گفت این گزارش برای تعیین ارزش ملک توسط یک سری از شرکت های تایید شده به وسیله دولت ترکیه است.

هزینه  اکسپرتیز ملک در ترکیه چقدر است؟

تهیه گزارش اکسپرتیز ملک در در حدود 2 تا 3 روز کاری طول می کشد. هزینه انجام این گزارش حدود 1000 تا 1500 لیر است. زمانی که شما برای دریافت این گزارش اقدام می کنید، کارشناسان شرکت، تمامی اطلاعات مربوط به ملک خریداری شده توسط شما را بررسی می کنند. این اطلاعات شامل عکس های مربوط به ملک، اطلاعات ثبت شده در دفتر تاپو، اسناد مربوط به ملک، اطلاعات و نقشه شهرداری را به طور کامل بررسی می کنند و گزارش اکسپرتیز ملک در ترکیه را در دفتر ثبت می کنند. از همه مهم تر کارشناسان قیمت های مقایسه ای را نیز ثبت می کنند تا ارزش ملک با حداقل مبلغ مورد نیاز برای دریافت اقامت منطبق باشد. این گزارش تا یک ماه از زمان دریافت آن اعتبار دارد.

گزارش اکسپرتیز ملک در ترکیه

لین گزارش شامل مواردی چون اطلاعات مربوط به سند ملک خریداری شده، موقعیت ملک در نقشه، قیمت ملک هایی با همین شرایط، تصاویر واقعی ملک، پیش بینی قیمت آینده ملک، شرایط بدهی ملک، و اطلاعات مربوط به شهرداری و همچنین اطلاعاتی که در اداره کل ثبت زمین مندرج شده را ارائه می دهد. این گزارش بنا به خواسته شما می تواند به صورت کامل تری آماده شود.برای اطلاع از خرید آپارتمان در استانبول می توانید با کارشناسان ما در املاک پوریا تماس حاصل فرمایید

 

گزارش اکسپرتیز ملک در ترکیهنکات مهم در مورد اکسپرتیز ملک در ترکیه

از جمله نکات مهمی که اگر متقاضی دریافت تابعیت ترکیه از طریق خرید ملک هستید مراحل مربوط به خرید ملک است که باید از آن اطلاع داشته باشید. در مرحله اول شما ملک مورد نظر را بازدید می کنید و بیعانه مشخص شده را پرداخت می کنید. در مرحله بعد باید گزارش اکسپرتیز ملک در  را تهیه کنید و در نهایت انتقال سند و پرداخت تمامی مبلغ ملک است. 

آیا حتما باید گزارش را داشت یا نه سوالی است که شاید برای شما هم پیش آمده باشد در پاسخ باید گفت طبق قوانین جدید حتما باید گزارش اکسپرتیز را تهیه کنید. نکته مهم دیگر این است که اگر قصد دریافت شهروندی ترکیه را دارید مبلغی که در گزارش اکسپرتیز ملک در ترکیه ثبت می شود نباید کمتر از 250 هزار دلار باشد و شما باید به مواردی که برای فرار پرداخت مالیاتی برخی مالکان انجام می دهند توجه کنید به طور مثال اگر ارزش یک ملک در حدود 400 هزار لیر است و فرد فروشند آن را در گزارش 200 هزار لیر عنوان کرده تا مالیات کمتری بپردازد و شما این ملک را خریده اید نمی توانید از آن برای دریافت شهروندی ترکیه اقدام کنید زیرا مبلغ درج شده در گزارش مهم است.

 

برای خرید ملک در استانبول میتوانید با کارشناسان ما در املاک پوریا تماس حاصل فرمایید.

تلفن‌های تماس :905387320322+

سوالات متداول

تهیه گزارش اکسپرتیز ملک چقدر طول میکشد؟

تهیه گزارش اکسپرتیز ملک چیزی در حدود 2 تا 3 روز کاری

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقایسه