هزینه های زندگی در ترکیه

هزینه های زندگی در ترکیه

ترکیه از شهرهای پر رفت و آمـد توریستی محسوب می شود که از نظر اقتصادی رشد چشم گیری داشتـه است. همچنین در همسایگی ایران قرار گرفتـه که فرهنگ و آداب رسومی مشابـه ایران دارد. به همین دلیل برای زندگی به یکی از محبوب ترین کشورها تبدیل شـده است. پس افراد زیادی علاقه دارند تا با خرید ملک در استانبول در این کشور اقامت بگیرند و در آن به عنوان یک شهروند زندگی کنند. شاید تصور کنید که زندگی در ترکیه بسیار راحت است، ولی اینطور نیست و هزینه هایی را نیز در بر دارد.

خرید خانه در باکرکوی استانبول با بهترین قیمت

بی تردید، یکی از مهم ترین فاکتورهای تاثیرگذار در مهاجرت به ترکیه، هزینه های زندگی در ترکیه است. این هزینه با توجه به فاکتورهای مهمی تعیین می گردد، که می توان به نرخ تورم، خرید مردم، سبک زندگی، میزان درآمد خانوار و محل زندگی آن ها اشاره کرد. البته مدیریت سبک زندگی تا حدودی باعث شـده است تا بتوان میزان این هزینه ها را تا حدودی کاهش داد. پس همانطور که ذکر شد، هزینه اولیه زندگی در این کشور از اهمیت زیادی برخوردار است.

هزینه های زندگی در ترکیههزینه های اولیه زندگی در ترکیه  به تومن

زمانی که افراد به دلایل مختلف به ترکیه مهاجرت می کنند، تا در آنجا زندگی جدیدی را آغاز کنند، موارد متعددی در هزینه های زندگی در ترکیه تاثیر گذار هستند. بنابراین بیشتر افراد دوست دارند بدانند که چه هزینه هایی در انتظار آن هاست تا بتوانند خودشان را برای آن آمـاده کنند. برای آنکه بتوانید یک زندگی آسان را در ترکیه شروع کنید، باید حداقل هزینه اولیه را با خود به همراه ببرید. به این صورت می توانید راحت تر با شرایط زندگی در یک کشور بیگانه کنار بیایید.

قیمت خرید خانه در نیشانتاشی استانبول

به صورت کلی می توان هزینه مهاجرت در ترکیه را به هزینه مسکن، خوراک، حمل و  نقل و پوشاک اختصاص داد. انواع هزینه های اولیه زندگی در کشور ترکیه به تومان به صورت زیر هستند:

هزینه اجاره و یا خرید ملک به تومان

هزینه‌های اجاره و یا خریدی که در ادامه به صورت کاملا تقریبی بـوده و شما می توانید برای اطلاع دقیق از قیمت با مشاوران ما تماس گرفتـه و از قیمت دقیق آن مطلع شوید.

 • اجازه آپارتمان 1 خوابه در مرکز شهر 04 تومان
 • اجاره آپارتمان 1 خوابه در خارج از مرکز شهر 7525254.34 تومان
 • خرید هر متر مربع آپارتمان در مرکز شهر 43068184.97 تومان
 • خرید هر متر مربع آپارتمان در خارج از مرکز شهر 26619884.93 تومان

هزینه پوشاک و کفش در ترکیه

 • لباس تابستانی در یک فروشگاه زنجیره ای 1141862.22 تومان
 • یک جفت کفش نایک 2705812.97 تومان
 • 1 جفت کفش مردانه چرم 2004357.32 تومان

سایت خرید خانه در استانبول ترکیه

حمل و نقل در ترکیه

 • تاکسی هر 1 کیلومتر 18204.26 تومان
 • بنزین 1 لیتر 53361.24 تومان

هزینه خوراک در ترکیه

 • شیر 1 لیتر 34064.72 تومان
 • نان سفید تازه 500 گرم 17817.42 تومان
 • تخم مرغ 12 عدد 59664.46 تومان
 • سیب 1 کیلوگرم 30014.27 تومان

ارزان ترین شهر ترکیه

مهاجرت یک امر بسیار جدی در بین افراد است و ترکیه از بهترین شهرها برای مهاجرت در نظر گرفتـه شـده است. به این منظور از جمله مهم ترین مواردی که باعث می شود یک سفر بدون دغدغه داشته باشید، در نظر گرفتـن هزینه های زندگی در ترکیه است.

خرید خانه در ساریر استانبول همراه با مشاوره تخصصی رایگان

از جمله مهم ترین مواردی که باعث می شود تا حدودی هزینه های خود را کاهش دهید، زندگی در ارزان ترین شهرهای ترکیه و در نظر گرفتـن هزینه مسکن در ترکیه است. از جمله این شهرها می توان به قونیه، ارزروم، بورسا، آدانا، مرسین، کایسری و .. اشاره کرد. این دسته از شهرها با وجود آنکه بهترین امکانات زندگی را  برای افراد فراهم می کنند، ارزان تر از باقی مناطق هستند.

میزان حقوق در ترکیه

شاید برایتان جای سوال باشد که میزان درآمد و حقوق در کشور ترکیه چقدر است. بهتر است بدانید که در تعیین کردن میزان دستمزد افراد در ترکیه، عوامل مختلفی تاثیرگذار هستند. این حقوق به میزان تجربه افراد و میانگین حقوق آن ها بستگی دارد. به صورت کلی میزان حقوق در کشور ترکیه در ماه حدود 7830 لیر می باشد که ممکن است بشتر و یا حتی کمتر از آن باشد.

سخن آخر

هزینه های زندگی در ترکیه با توجه به فاکتورهای مهمی تعیین می گردد که به شما کمک می کند به درک صحیحی از مهاجرت دست پیدا کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقایسه