معرفی منطقه زیتون بورنو استانبول | خرید ملک + موقعیت جغرافیایی

معرفی منطقه زیتون بورنو استانبول | خرید ملک + موقعیت جغرافیایی

 منطقه زیتون بورنو در استانبول

یکی از قدیمی‌ترین نواحی شهر استانبول، منطقه زیتون بورنو می‌باشد. این منطقه دارای ۱۳ محله است. موقعیت مکانی آن نیز به صورتی است که در قسمت اروپایی و در ساحل دریای مرمره، که در واقع بخش قدیمی از شهر می‌باشد، قرار دارد. منطقه زیتون بورنو در استانبول یکی از جذاب‌ترین مناطق برای سرمایه گذاری، با وجود موقعیتی که در بخش تاریخی شهر استانبول دارد، محسوب می‌شود. جمعیت زیتون بورنو حدود 290/000 نفر می‌باشد. 

زیتون بورنو با توجه به دسترسی آسان آن به بزرگاه E5، این منطقه را به منطقه مهمی تبدیل کرده است. افراد زیادی برای خرید ملک در استانبول این منطقه را، انتخاب می‌کنند. از سال 1957 منطقه زیتون بورنو، شامل یک شهرداری مستقل شـده است. با بررسی کامل این شهر از لحاظ موقعیت مکانی، مراکز خرید، جاذبه‌های گردشگردی آن و… با ما همراه باشید.

بررسی منطقه زیتون بورنو در استانبول و موقعیت جغرافیایی آنبررسی منطقه زیتون بورنو در استانبول و موقعیت جغرافیایی آن

علاوه بر مجتمع‌های مسکونی و تجاری لوکس، در این منطقه، چشم‌انداز دریا نیز وجود دارد. موقعیت جغرافیایی خاص منطقه زیتون بورنو در استانبول، یکی از مهم‌ترین دلایل رشد ساخت و ساز در آن می‌باشد. منطقه زیتون بورنو از مناطق 7 شناخته ‌شده و معروف شهر استانبول است، که در امتداد دریا قرار دارد. این منطقه بسیار مورد استقبال سرمایه‌گذاران خرید آپارتمان بوده است. برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در املاک پوریا تماس حاصل فرمایید. زیتون بورنو در بخش اروپایی استانبول بوده و از سمت شمال با بایرام پاشا، از سمت جنوب به دریای مرمره، از سمت شرق به منطقه فاتیح و در نهایت از سمت غرب با محله باکرکوی در همسایگی می‌باشد.

درباره تفاوت قسمت آسیایی و اروپایی استانبول بیشتر بدانید

علت نامگذاری این منطقه، وجود باغ‌های زیتون در آن، و شباهت نمای جزایر از ساحل به شکل بینی بوده است. زیتون برنو یک منطقه قدیمی در استانبول محسوب شـده، و دلیل منحصر به فرد بـودن آن، این است که درامتداد دریای ساحل مرمره قرار گرفتـه، و همچنین تمام امکانات لازم برای حمل و نقل چه عمومی و چه دریایی را دارا می‌باشد.

درباره سواحل استانبول بیشتر بدانید

مراکز خریدها و بازارهای زیتون بورنومراکز خریدها و بازارهای زیتون بورنو

زیتون بورنو، دارای تعدادی از مراکز خرید لوکس و بسیار خوب است. در ادامه شما را با چند مورد از این مرکز خریدها آشنا خواهیم کرد.

 • مرکز خرید اولیویوم: جالب است بدانید که مرکز خرید اولیویوم از قدیمی‌ترین مراکز خرید شهر استانبول شناختـه شـده است. این مرکز خرید در منطقه زیتون بورنو در استانبول و در بخش اروپایی این شهر واقع شـده است. فضای این مرکز خرید، دارای مساحتی حدود ۳۵ هزار متر مربع است و سابقه‌ای ۲۰ ساله دارد‌. اولیویوم از ۱۳۳ فروشگاه داخلی و خارجی تشکیل شـده است. طی سال‌های گذشته این مرکز خرید میزبان برخی گردشگران عرب نیز بوده است. داخل این مرکز خرید به صورت کاملا مدرن، توسط جذب نور خورشید نورپردازی و محوطه‌سازی شـده است. 
 • مرکز خرید زروج پورت: یکی دیگر از مهم‌ترین مراکز خرید منطقه زیتون بورنو در استانبول، زروج پورت محسوب می‌شود. در واقع پس از اولیویوم، این مرکز خرید به عنوان مهم‌ترین و اصلی‌ترین مرکز خرید در بخش اروپایی استانبول شناختـه شـده است. 
 • بازار شکار اونار: این بخش نیز شامل تجهیزات شکار، در منطقه زیتون بورنو استانبول به حساب می‌آید.

مکان‌های توریستی زیتون بورنومکان‌های توریستی زیتون بورنو

جاذبه‌های توریستی و گردشگردی منطقه زیتون بورنو بسیار خارق‌العاده هستند. این مکان‌های توریستی شامل موارد زیر می‌باشند.

 • باغ‌های خارق‌العاده زیتون
 • سواحل بسیار زیبای زیتون بورنو
 • مراکز خرید بی‌نظیر
 • قایقرانی و موج‌سواری
 • رستوران‌های زیبا و مدرن و هتل‌های لوکس 

ناگفته نماند که منطقه زیتون بورنو در استانبول دارای چندین دانشگاه معتبر است.

خرید آپارتمان در منطقه زیتون بورنو استانبولخرید آپارتمان در منطقه زیتون بورنو استانبول

امروزه هزینه خرید خانه در منطقه زیتون برنو در استانبول افزایش پیدا کرده است. اکثر مجتمع‌های مسکونی موجود در این منطقه، از امکانات گوناگونی همچون پارکینگ، مرکز فیتنس، بالابرهای مختلف، ژنراتور و… بهره می‌برند. میانگین متراژ خانه‌های موجود در زیتون برنو ۱۰۰ متر مربع است. اگر شما نیز جزء افرادی هستید که به دنبال چشم‌انداز دریا می‌باشید، باید بگوییم این منطقه مناسب شما است، زیرا؛ مجتمع‌های مسکونی زیادی با ویو فوق‌العاده بی‌نظیر دریا در این منطقه وجود دارد. 

ناگفته نماند که در همه‌ی مناطق شهر استانبول، به ویژه مجتمع‌های مسکونی آن، استخرهای آب، فضاهای سبز و وسایل بازی برای بچه‌ها نیز موجود است. پروژه‌های ساختمانی نیز در آن افزایش یافتـه و حتی ارزش و قیمت ملک هم افزایش پیدا کـرده است.برای خرید آپارتمان در استانبول میتوانید با کارشناسان ما در املاک پوریا تماس حاصل فرمایید تا شما را در این زمینه راهنمایی کنند.

جمع‌بندی

همان طور که در بالا به آن اشاره شد نام این منطقه را به دلیل وجود باغ‌های زیتون در آن، نامگذاری کرده‌اند. سطح زندگی در این منطقه بسیار بالا بوده و همین امر سبب جذب سرمایه‌گذاری‌‌های جدید در تجارت، صنعت و املاک شـده است. دباغخانه‌های زیادی در گذشته، در منطقه زیتون برنو در استانبول وجود داشته است که فعالیت‌های اقتصادی منطقه را ارتقا می‌دادند. بهتر است بدانید خانه‌های مسکونی موجود در محله زیتون برنو شامل سیستم‌های هوشمند می‌باشند، که شما می‌توانید با وجود این سیستم‌ها در هر کجای منطقه که قرار دارید خانه خود را کنترل کنید. برای خرید ملک در این منطقه و کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در املاک پوریا تماس حاصل فرمایید.

برای خرید ملک در استانبول میتوانید با کارشناسان ما در املاک پوریا تماس حاصل فرمایید.

تلفن‌های تماس : 905387320322+

سوالات متدوال 

 • چرا منطقه زیتون بورنو برای خرید ملک جذاب است؟

  • منطقه زیتون بورنو در استانبول به عنوان یک منطقه مسکونی محبوب شناخته می‌شود. این منطقه دارای دسترسی آسان به مراکز شهری، ترابری عمومی، پارک‌ها و امکانات خدماتی است. همچنین دارای چشم اندازهای جذابی از دریای مرمره است.
 • چگونه می‌توانم ملک مناسب خود را در منطقه زیتون بورنو پیدا کنم؟
  • برای پیدا کردن ملک مناسب، می‌توانید به کمک مشاوران املاک محلی یا وب‌سایت‌های املاک آنلاین مراجعه کنید. همچنین، شما می‌توانید به روزنامه‌های محلی و گروه‌های مشترک در شبکه‌های اجتماعی نیز مراجعه کنید.
 • چه مدارکی برای خرید ملک در ترکیه لازم است؟
  • برای خرید ملک در ترکیه، شما به یک پاسپورت معتبر و یک شماره مالیاتی (TIN) در ترکیه نیاز دارید. همچنین، ممکن است به یک وکیل ملکی و یک مترجم حقوقی نیز نیاز داشته باشید.
 • چقدر هزینه‌های معاملاتی برای خرید ملک در ترکیه است؟

  • هزینه‌های معاملاتی ممکن است متغیر باشند و به مساحت و ارزش ملک بستگی دارند. این هزینه‌ها شامل مالیات‌ها، کارمزد وکیل ملکی، هزینه‌های ترجمه و مشاوره و غیره می‌شوند. انتظار می‌رود که این هزینه‌ها حدود 3-4٪ از ارزش ملک باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقایسه