منطقه بی اوغلو استانبول | دسترسی محلی + عکس

منطقه بی اوغلو استانبول | دسترسی محلی + عکس

کشورترکیه به کشوری توریستی معروف است که جاذبه‌های گردشگری فراوانی را در خود جای داده است. با توجه به تعدد مناطق توریستی، در این مقاله تنها به یکی از آن‌ها می‌پردازیم. منطقه بی اوغلو استانبول یکی از این مناطق است که در ادامه سری می‌زنیم به ویژگی‌های این منطقه و امکان سرمایه‌گذاری در آن را توضیح خواهیم داد.

بررسی موقعیت جغرافیایی منطقه توریستی بی اوغلو در استانبولبررسی موقعیت جغرافیایی منطقه توریستی بی اوغلو در استانبول

بی اوغلو در بخش اروپایی استانبول قرار دارد و منطقه‌ای تاریخی و قدیمی به حساب می‌آید. اگر نام گالاتا را شنیده باشید می‌دانید که گالاتا از زمان‌های دور عثمانی در استانبول برقرار بوده است. بی اوغلو نیز عمری به اندازه گالاتا دارد و همین امر دوست‌داران محیط‌های تاریخی را خشنود می‌کند.

مناطق توریستی مانند میدان تکسیم، گالاتا و خیابان استقلال در این منطقه قرار دارند. میدان تکسیم به نمادی از استانبول تبدیل شده است و فروشگاه‌ها و رستوران‌های دنج و باکیفیت در آن پدید آمده‌اند. منطقه تاریخی سلطان احمد نیز به بی اوغلو متصل است. همچنین بهترین هتل‌های استانبول را می‌توان در منطقه بی اغلو استانبول یافت.

درباره میدان تکسیم در استانبول بیشتر بدانید

دسترسی‌های محلی منطقه بی اوغلو استانبولدسترسی‌های محلی منطقه بی اوغلو استانبول

ترامو و مترو بهترین دسترسی را به توریست‌های استانبول می‌دهند. شهر استانبول ترافیک‌های طولانی دارد که تردد با خودرو اجاره‌ای را سخت می‌کند. خط متروی M2 مختص بی اوغلو است. همچنین تراموای کاباتاش و اتوبوس‌های تکسیم نیز رفت و آمد به منطقه توریستی بی اوغلو در استانبول را آسان می‌کنند.

برای استفاده از متروبوس‌های شهری استانبول میتوانید ایستگاه‌های حالیج اوغلو، اوک میدانه، پرپا یا چالایان را سوار شوید. ایستگاه‌های متروی حالیج، شیش‌حانه و تکسیم نیز همگی منتهی به این منطقه هستند. تراموا نیز با ایستگاه‌های کاراکوی، توپ‌حانه و کاباتاش وجود دارد.

درباره مترو در استانبول بیشتر بدانید

مراکز تفریحی و توریستی بی اوغلومراکز خرید بی اوغلو

منطقه بی اغلو استانبول هر آنچه که یک توریست برای سفر خود نیاز دارد را در خود جای می‌دهد. میدان تکسیم شاید مجتمع تجاری نباشد اما هنگام قدم زدن در آن فروشگاه‌های زیادی را مشاهده می‌کنید. بهترین برند‌های جهانی و ترکی در این میدان شعبه دارند. خوبی این امر آن است که در حین بازدید از زیبایی‌های این منطقه تاریخی می‌توانید غذای ناب ترکی صرف کنید و از فروشگاه‌های متعدد آن نیز بهره ببرید.

مرکز خرید بی اوغلو ایش در خیابان استقلال واقع شده است. این مرکز بهترین پوشاک و کیف و کفش را با حراج‌های باورنکردنی ارائه می‌دهد. به دلیل تردد توریست‌ها در منطقه بی‌ اوغلو فروشگاه‌ها برای جذب هرچه بیش‌تر مشتری سعی می‌کنند که قیمت‌های بسیار نازل را پیشنهاد دهند.

مراکز تفریحی و توریستی بی اوغلومراکز تفریحی و توریستی بی اوغلو

قدیمی‌ترین مکان دیدنی منطقه بی اغلو استانبول ، برج گالاتای است. این برج قدمتی ۷۰۰ سال داشته و ارتفاعی ۶۷ متری دارد. گالاتای به حدی محبوب و معروف است که یکی از نماد‌های استانبول شناخته می‌شود و اکثر سوغاتی‌ها مانند رویخچالی و مجسمه‌ها به شکل گالاتای هستند. در دوران بیزانس به گالاتای برج مسیح می‌گفتند و حتی برای مدتی به عنوان زندان از آن استفاده می‌شد. گالاتای دارای ۹ طبقه و ۱۰ هزار تن وزن است و بارها توسط آتش‌سوزی خراب و دوباره بازسازی شده است.

بزرگ‌ترین میدان استانبول تکسیم است که درست روبروی مرکز آتاتورک و انتهای خیابان استقلال واقع می‌شود. تراموای بی اوغلو علاوه بر جنبه حمل و نقل به زیبایی نیز معروف است و بسیاری تنها برای دیدن بی اوغلو سوار تواموا می‌شوند.

اطلاعات بیشتر درباره خرید آپارتمان در استانبول

خیابان استقلال در صدر جدول دیدنی‌های بی اوغلو قرار می‌گیرد. استقلال ۳ کیلومتر طول دارد و بعد از مستقل شدن ترکیه نام استقلال روی آن گذاشته شد. پاساژ چیچک به معنای گل یا شکوفه معروف‌ترین مجتمع تجاری استقلال است. چیچک انواع رستوران‌های ترکی و بین‌المللی را در خود داشته و کافه‌هایی مانند استارباکس در این مجتمع فعالیت دارند.

در نهایت مکان‌هایی مانند مدرسه سلطنتی، انواع کلیساها و مساجد، موزه‌ها و نقاشی‌های روی دیوار نیز در منطقه بی اوغلو استانبول وجود دارد. همه این موارد باعث شده است که هیچگاه در بی اوغلو بی‌حوصله نشوید و همیشه مکانی برای گردش وجود داشته باشد.

خرید ملک در بی اوغلوخرید ملک در بی اوغلو

منطقه بی اغلو استانبول وسیعی است و به محله‌های کوچکتر تقسیم می‌شود. قیمت ملک در منطقه توریستی بی اوغلو در استانبول وابسته به محله‌ای است که انتخاب می‌کنید. مراکز خرید و دیدنی اطراف ملک نیز در قیمت تاثیرگذار هستند. برای اطلاعات بیشتر برای خرید ملک در استانبول یا سرمایه گذاری در این منطقه با مشاوران ما در املاک پوریا تماس حاصل فرمایید تا شما را به بهترین نحوه راهنمایی کنند.

نتیجه

بسیاری از مراکز دیدنی در منطقه توریستی بی اوغلو در استانبول جمع شده‌اند. در این مقاله از مکان‌های تاریخی بی اوغلو و پیشینه آن‌ها گفتیم و راه‌های حمل و نقل اتوبوس و مترو و تراموا را به شما معرفی کردیم. در ادامه نیز موقعیت‌های جغرافیایی را برایتان مثال زدیم. 

برای خرید ملک در استانبول برای کارشناسان ما تماس بگیرید

شماره تماس : 905387320322+

سوالات متداول

منطقه بی اوغلو کدام قسمت استانبول قرار دارد؟ 

در قسمت اروپایی استانبول قرار دارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقایسه