• خانه
 • بلاگ
نکات مهمـی که بایـد درباره مزایای پاسپورت ترکیه بدانیــد

نکات مهمی که باید درباره مزایای پاسپورت ترکیه بدانید

مزایای پاسپورت ترکیه باعث افزایش مهاجرت به این کشور شده. با توجه به افزایش حجم مهاجرت از ایران، مردم به دنبال کشور های مناسب برای مهاجرت هستند. یکی از این کشور ها ترکیه است. میزان مهاجرت ایرانی ها به ترکیه به خاطر مزایای که دارد و مشکلات کمتر، بسیار افزایش یافته است. اگر قصد خروج از کشور را دارید، راحت و بدون دردسر ترین کشور برای شما ترکیه می باشد.

کشور ترکیه در همسایه شمال غربی ایران، که بخشی از آن در اروپا و بخش بیشتری از آن در آسیا است قرار دارد. پایتخت آن آنکارا می باشد. ترکیه یکی از کشور های عضو ناتو می باشد. همین مسئله از مزایای پاسپورت ترکیه می باشد. همچنین اقتصاد این کشور با پشتوانه گردشگری و صادرات بالای آن ها جایگاه خوبی دارد. زبان مردم این کشور ترکی و اکثریت آن ها نیز مسلمان هستند.

درباره خرید ملک در استانبول بیشتر بدانید

مجوز اقامت ترکیهمجوز اقامت ترکیه

هر کسی که  قصد کار، تحصیل و اسکان برای اقامت بیش از سه ماه در ترکیه را دارد، باید مجوز اقامت ترکیه را بگیرد. این مجوز به شما اجازه مواردی مانند:

 • زندگی  
 • تحصیل
 • ازدواج 
 • گرفتن گواهینامه رانندگی 
 • گرفتن شماره مالیاتی 
 • باز کردن حساب بانکی 
 • خرید ملک 
 • سرمایه گذاری 

و موارد دیگر را در ترکیه می دهد. اگر برای کار به ترکیه می روید، نیاز به ویزای کار یا همون چالیشما ایزین را دارید که باید توسط کارفرمای شما اخذ شود و شرایط خاصی دارد که شرکتی که در آن مشغول به کار هستید یا میخواهید مشغول به کار شوید باید دارا باشد.

انواع پاسپورت در کشور ترکیه

در ادامه به انواع و مزایای پاسپورت ترکیه می پردازیم. انواع پاسپورت های ترکیه عبارتند از: 

پاسپورت قرمز یا معمولی که همان پاسپورتی میباشد که  به شهروندان معمولی و افرادی که اقامت ترکیه را داشته باشند تعلق میگیرد.

 پاسپورت سبز یا ویژه این پاسپورت به جهت دارا بودن مهر ویژه در آن اعتبار ویژه ای دارد این نوع پاسپورت برای نمایندگان مجلس و افراد دولتی و …. می باشد. 

پاسپورت خاکستری یا خدماتی که پاسپورت 30 صفحه ای می باشد که به خبرنگاران که موفق به دریافت پاسپورت دیپلمات نشده اند و ماموران دولتی و … تعلق میگیرد.

 و در آخر پاسپورت مشکی یا همان دیپلمات که به، روسای جمهور سابق و … تعلق میگیرد. با توجه به خاص بودن شرایط اخذ پاسپورت های دیگر معمولا ایرانی ها پاسپورت معمولی را می گیرند.

مزایای داشتن پاسپورت ترکیهمزایای داشتن پاسپورت ترکیه

حال که انواع پاسپورت ها را معرفی کردیم، در ادامه به بعضی از مزایای پاسپورت ترکیه اشاره می کنیم. بعضی از این مزایای عبارتند از:

 • رتبه بالای پاسپورت ترکیه و سفر به کشور های مختلف از جمله 53 کشور جهان بدون ویزا
 • داشتن زندگی با کیفیت و بهرهمندی از تمام مزایای پزشکی ترکیه
 • فرصت استفاده از تحصیل رایگان در تمامی مقاطع و همچنین دانشگاه های دولتی
 • داشتن امنیت و محرمانه بودن اطلاعات  و دارایی های شما، همچنین تجارت آسان و بدون تحریم
 • امکان بهره مندی از تابیعت دوگانه 
 • امکان اخذ اقامت برای همسر و فرزندان زیر 18 سال 
 • امکان انتخاب اسم و فامیلی با هویت ترک
 • امکان افتتاح حساب، دریافت کارت های اعتباری و امکان بهره مندی از تسهیلات بانکی
 • امکان استفاده از مزایای بازنشستگی 
 • داشتن حق رای در انتخابات ترکیه
 • خرید ماشین و دیگر اجناس با قیمت جهانی
 • امکان افتتاح حساب بین اللملی

درباره افتتاح حساب در ترکیه بیشتر بدانید

در ادامه بعضی مزایای پاسپورت ترکیه را تشریح می کنیم.

رتبه پاسپورت ترکیه

پاسپورت ترکیه یکی از 40 پاسپورت با ارزش دنیا میباشد . از همین رو می توانید بدون در اختیار داشتن ویزا به بسیاری از کشور ها سفر کنید. همچنین در خیلیی کشور ها نیز در همان زمان ورود می توانید اخذ ویزای خود را بدون هیچ مشکلی انجام دهید

کشور های مجاز به سفر با پاسپورت ترکیه

با داشتن پاسپورت ترکیه، می توانید به بیش از 53  کشور بدون داشتن ویزا سفر کنید. همچنین میتوانید به 43  کشور از جمله: کویت، بحرین، لبنان و… با ویزای فرودگاهی سفر کنید.همچنین به احتمال زیاد در آینده نزدیک ترکیه به عنوان یک کشور عضو اتحادیه اروپا شناخته خواهد شد. لازم به ذکر میباشد اخذ ویزای شینگن و حتی امریکا در ترکیه امری دشوار نیست و به راحتی قابل اخذ می باشد.

ویزای E2

ویزای پیمان E2 ایالات متحده آمریکا، یکی از بهترین روش ها برای گرفتن اقامت و کار در ایالت متحده است. این ویزا با سرمایه گذاری بر روی یک بیزینس در آمریکا به شما داده میشود و  نه تنها امکان اقامت به شما، بلکه با قیم بودن همسر و فرزندان زیر 21 سال خود می توانید آن ها را نیز با خود به آمریکا ببرید.

این ویزا برای کشور های که کشور امریکا با آنها قرارداد تجاری امضاء کرده است در دسترس قرار دارد. از اعتبار پاسپورت ترکیه، دسترسی به این ویزا است.  نکته مهم این است که شهروند های ترکیه بین 2 تا 5 سال و چند بار ورود به  امریکا E2 را دریافت می کنند که همه کشور ها این ویژگی را ندارند.

رشد اقتصادی کشور ترکیه

ترکیه از نظر اقتصادی رشد بسیار زیادی را تجربه کرده است. ترکیه سال هاست، که پل ارتباطی بین اروپا و آسیا است. از همین رو مسیر تجاری بسیار مهمی در دنیا به حساب می آید. به همین دلیل از مزایای شهروندی ترکیه این است که، می توانید به راحتی تجارت خود را راه اندازی کنید.همین یکی از مزایای پاسپورت ترکیه میباشد.

 همچنین پروژه های بسیار زیادی در این کشور در حال انجام هستند. از همین رو سرمایه گذاران خارجی به   این کشور چشم دارند. می توان گفت که ترکیه کشور بسیار مناسبی برای سرمایه گذاری نیز هست که با داشتن پاسپورت ترکیه به راحتی می توانید این کار را انجام دهید.

آینده خوب در این کشور

با توجه به پیشرفت های ترکیه در دهه اخیر، داشتن پاسپورت ترکیه باعث می شود که آینده شما نیز روشن باشد. زیرا دست شما برای انجام کار های اقتصادی، سرمایه گذاری، آموزشی و تحصیلی بسیار باز است. همچنین به علت اقتصاد رو به رشد این کشور آینده کاری شما نیز تضمین شده. موارد ذکر شده از مزایای شهروندی ترکیه می باشد.

چگونه شهروند ترکیه شویمچگونه شهروند ترکیه شویم

 1. خرید ملک و مستغلات به ارزش 400.000 دلار{ این روش ساده ترین و محبوب ترین روش می باشد و بلافاصله تا 120 روز پاسپورت به شما تعلق میگیرد
 2. سپرده گذاری با حداقل 500.000 دلار در بانک های ترکیه به مدت سه سال که این مبلغ بلوکه خواهد بود این زمان و بعد از واریز وجه میتوانید درخواست پاسپورت خود را به دولت ترکیه ارائه دهید.
 3. خرید اوراق قرضی دولتی با حداقل ارزش 500.000 دلار همچین در این روش نیز نمیتوانید تا سه سال اوراق خود را به فروش برسانید
 4. خرید سهام صندوق های سرمایه گذاری با حداقل ارزش 500.000 دلار و در این روش هم امکان فروش سهام خود را تا سه سال ندارید
 5. شروع کسب کار با حداقل سرمایه 500.000 دلار یا استخدام حداقل 50 کارمند

از روش های غیر سرمایه گذاری برای اخذ آن است این موارد عبارتند از:

 1. از طریق ازدواج در این روش شما با یک شهروند ترک باید سه سال به طور متوالی زندگی کنید
 2. از طریق تابعیت والدین ترک
 3. از طریق داشتن مهارت های ویژه در زمینه های هنری، ورزشی و علمی و … دیگر مهارت های ویژه 
 4. افرادی که شرایط خاصی دارند و قبول تابعیت آنها از طرف دولت، ضروری است.
 5. شخص در زمان بلوغ، فاقد تابعیت باشد و 5 سال به طور متوالی در کشور ترکیه بوده باشد. به زبان ترکی مسلط باشد و سوء پیشینه نداشته باشد همچنین بیماری های واگیر داری هم نداشته باشد.

املاک پوریا با داشتن سالها تجربه در زمینه خرید و فروش ملک در کنار شماست تا شما بتوانید با خیالی آسوده خرید خانه رویایی خود را انجام دهید.

برای خرید ملک در استانبول میتوانید با کارشناسان ما در املاک پوریا تماس حاصل فرمایید.

تلفن‌های تماس : 905387320322+

دریافت مشاوره آنلاین به چه صورت میباشد؟

برای مشاوره انلاین می توایند به واتساپ  905387320322+ ما پیام دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقایسه