• خانه
  • بلاگ
مدارک مورد نیاز اخذ شهروندی در ترکیه با خرید ملک

مدارک مورد نیاز اخذ شهروندی در ترکیه با خرید ملک

ترکیه کشوری است که ایرانیان زیادی به دلیل شباهت فرهنگ و هزینه کم رفت و آمد به ایران، به آن علاقه دارند به همین جهت به دنبال  اخذ شهروندی در ترکیه میباشند. افرادی که علاقه مند به زندگی در محیطی با فرهنگ آسیایی و اروپایی هستند می توانند مهاجرت به ترکیه را به عنوان یک گزینه عالی در نظر داشته باشند. یکی از راه های دریافت اقامت در ترکیه خرید ملک است. برای خرید ملک در استانبول و دریافت اقامت از این طریق داشتن یک سری مدارک ضروری است. قوانین مربوط به دریافت اقامت ترکیه از طریق خرید ملک توسط دولت ترکیه کاملاً اصلاح شده و افرادی که متقاضی اخذ شهروندی در ترکیه از طریق خرید ملک هستند می توانند اکنون به جای خرید ملک به ارزش یک میلیون دلار، با 400 هزار دلار شهروندی ترکیه را اخذ کنند و از تمامی امکانات آن استفاده کنند. 

مدارک مورد نیاز از طریق خرید ملکمدارک مورد نیاز از طریق خرید ملک

برای اخذ شهروندی در ترکیه مدارکی لازم است که فرد متقاضی برای سرمایه گذاری در ترکیه به آن نیاز دارد و دولت ترکیه این مدارک را پس از خرید ملک از شخص سرمایه گذار دریافت می کند. فرد باید عکس یا تصویر سند متعلق به ملک خریداری شده که به تایید یکی از دفاتر اسناد رسمی رسیده باشد را ارائه دهد.

از دیگر مدارک مورد نیاز برای اخذ شهروندی در ترکیه گزارشی است که به وسیله یک موسسه ارزیابی که از دولت ترکیه مجوز دارد برای ارزیابی قیمت ملک  انجام می شود. از دیگر مدارکی برای این کار نیاز است رسید های پرداختی است که نشان دهند خرید ملک توسط خریدار انجام شده است  و همچنین رسید دریافتی از سمت فروشنده که نشان دهد مبلغ را دریافت کرده است لازم به ذکر هر دو باید دارای مهر بانک باشند ترجمه گذرنامه های معتبر کل خانواده که شامل همسر و فرزندان زیر 18 سال است که توسط دفاتر اسناد رسمی باید تایید شده باشد. فرم مربوط به دریافت اجازه اقامت و گواهی منطبق بودن ملک با مشخصاتی که برای اخذ شهروندی در ترکیه ارائه شده است.

اصل گذرنامه و فتوکپی آن و حضور فرد متقاضی اقامت نیز ضروری است. از دیگر مدارک عکس های جدید بیومتریک و بیمه درمانی برای فرد متقاضی و همسر و فرزندان زیر 18 سال است. سند ازدواج یا هر سند معتبر دیگری که وضعیت تاهل و تجرد شخص متقاضی اخذ شهروندی در ترکیه را مشخص کند. شناسنامه یا هر نوع سند دیگری که اطلاعات شخصی مانند تاریخ تولد و … در آن درج شده باشد. تمامی این مدارک باید برای درخواست تابعیت از طریق خرید آپارتمان در استانبول  ارائه شود و توسط سفارتخانه ایران در ترکیه بررسی شود و سپس اجازه اقامت و سپس تابعیت طبق قانون صادر می شود و فرد متقاضی و خانواده می تواند از امکانات ترکیه استفاده کند.

مدارک مورد نیاز اجازه اقامت تا آماده شدن تابعیتمدارک مورد نیاز اجازه اقامت تا آماده شدن تابعیت

مدارکی که فرد متقاضی اخذ شهروندی در ترکیه برای دریافت اجازه اقامت خود تا آماده شدن تابعیت خود تحویل دهد شامل فرم مربوط به درخواست فرد متقاضی برای اجازه اقامت، همچنین گواهی انطباق ملکی که در مدارک دریافت شهروندی ارائه شده و گذرنامه و کپی آن و عکس بیومتریک و همچنین بیمه درمانی معتبر است.

جمع بندی

تمامی مدارکی مورد نیاز باید در وزارت امور خارجه ایران تایید شود و همچنین این مدارک باید توسط سفارتخانه ایران در ترکیه نیز تصویب شود. اخذ شهروندی در ترکیه مزایای بسیار زیادی دارد که هر شخص ایرانی که متقاضی مهاجرت است می تواند از آن استفاده کند. کارشناسان ما در املاک پوریا در کنار شما خواهند بود تا با خیالی راحت منزل رویایی خود را تهیه کنید همچنین شما میتوانید با کارشناسان ما تماس گرفته و مشاوره رایگان داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقایسه