نحوه خرید ماشین در ترکیه و نکات مهم آن

نحوه خرید ماشین در ترکیه و نکات مهم آن

کشور ترکیه در حوزه تولیدات مربوط به قطعات خودرو پیشرفته بسیار زیادی داشته است و در سال‌های اخیر موقعیت اجتماعی و اقتصادی  فعالیت‌های خودرو سازی، رشد زیادی پیدا کرده است. به همین دلیل شرکت‌های مختلف آسیایی و اروپایی سرمایه‌ گذاری خود را در حوزه قطعات خودرو در این کشور افزایش داده‌اند. افرادی که در کشور ترکیه اقامت دارند یا قصد مهاجرت به این کشور را دارند، ممکن است درباره خرید ماشین در ترکیه با سؤالات خاصی روبه رو شوند. همچنین اگر قصد خرید آپارتمان در استانبول را دارید با کارشناسان ما در املاک پوریا تماس حاصل فرمایید

خرید ماشین در کشور ترکیه به عوامل مختلفی مثل بودجه افراد، تعداد اعضای خانواده و نوع خرید که می‌تواند به صورت نقد یا اقساطی باشد، بستگی دارد. به طور کلی هنگام خرید ماشین در ترکیه انتخاب‌های زیادی خواهید داشت و به همین دلیل قصد داریم در این مقاله درباره این موضوع صحبت کنیم و نکات مختلف مربوط به خرید ماشین را مورد بررسی قرار دهیم.

 برند‌های معتبر ماشین موجود در کشور ترکیهبرند‌های معتبر ماشین موجود در کشور ترکیه

 در کشور ترکیه می‌توان تمام برند‌های خودرو ‌سازی معتبر جهان را یافت. چرا که از اکثر تولید کننده‌های دنیا در این کشور نمایندگی وجود دارد. تولید کننده‌های معتبر خودرو‌های دنیا مثل رنو، هوندا، فیات، تویوتا و… هستند که جزء پرفروش‌ترین برند‌های خودرو سازی در کشور ترکیه نیز به شمار ‌می‌روند. در سال‌های اخیر برخی از شرکت‌های بین‌المللی اقدام به راه ‌اندازی خط تولید خودرو‌هایشان در کشور ترکیه کردند که باعث کاهش قیمت خودرو‌ها و افزایش میزان فروش شده است.

خرید ماشین در ترکیه به صورت مستقیمخرید ماشین در ترکیه به صورت مستقیم

 به دلیل وجود نمایندگی برند‌های معتبر خودرو سازی در کشور ترکیه می‌توان به صورت مستقیم از کمپانی مورد نظر خودرو خاصی را خریداری کرد. تولید‌کنندگان داخلی خودرو در کشور ترکیه نیز انواع خودروها را تولید می‌کنند و قابلیت خرید مستقیم دارند. خرید خودرو به صورت مستقیم از نمایندگی مورد نظر قیمت تمام شده آن را کاهش می‌دهد.

برخی از نمایندگی‌های خودرو سازی‌های برند دنیا نمایشگاه‌های فعال خودرو را نیز در کشور ترکیه دارند که می‌توانید قبل از خرید به آن مراجعه کنید و خودروی مورد نظرتان را بررسی کنید. نحوه خرید به صورت مستقیم از نمایندگی‌ها تفاوتی با روش‌های دیگر خرید خودرو ندارد و به راحتی می‌توانید مدل مورد نظر خودتان را یا شرایط مختلف خریداری کنید.

خرید قسطی ماشین در ترکیه

در کشور ترکیه نیز می‌توان خودرو را به صورت اقساطی خرید. ممکن است افراد تصمیم بگیرند به جای خرید خودرو به صورت نقدی، یک خودروی بهتر را به صورت اقساطی خریداری کنند. به دلیل تمایل زیادی افراد برای خرید ماشین قسطی در ترکیه اکثر نمایندگی‌های فروش خودرو‌های درجه یک دنیا تسهیلات لازم را برای این نوع خرید فراهم کرده‌اند.

هنگام خرید ماشین در ترکیه هیچ نوع قولنامه‌ای وجود ندارد و حتماً باید قبل از واریز هر گونه وجه مالکیت خودرو ثبت قانونی شود و سپس وجه در اختیار فروشنده قرار بگیرد. همچنین در صورت خرید خودرو به صورت اقساطی، علاوه بر مدارک مورد نیاز باید بتوانید ثابت کنید که توانایی پرداخت اقساط را دارید. به همین منظور می‌توان فیش حقوقی را برای ضمانت اقساط استفاده کرد.

خرید ماشین دست دو در ترکیه

 برخی از افراد نیز وجود دارند که توانایی خرید خودروی صفر یا خودرو اقساطی را ندارد. به همین دلیل اقدام به خرید ماشین دست دو در کشور ترکیه می‌کنند. خرید و فروش ماشین دست دو در کشور ترکیه هیچ تشریفات اداری خاصی ندارد و فقط می‌توان از طریق ثبت سند ماشین در دفتر ثبت اسناد رسمی معامله را انجام داد. به همین منظور ابتدا باید نسبت به امکان ثبت خودروی مورد نظر در سیستم فروش اطمینان پیدا کنید و سپس جرائم خودرو، مالیات و اقساط باقی مانده خودرو را پرداخت کنید.

در نهایت می‌توان با خریدار ماشین ملاقات کرد و معامله را انجام داد. باید دقت داشته باشید هنگام خرید ماشین در ترکیه به صورت دست دوم ابتدا هزینه مالیات تراکنش به دفتر ثبت اسناد رسمی پرداخت می‌شود. همچنین بهتر است یک مترجم قابل اعتماد در هنگام انجام مراحل خرید خودرو دست دو در کنار شما حضور داشته باشد. سایت‌های اینترنتی زیادی نیز در کشور ترکیه وجود دارد که می‌توانید با مراجعه به آن انواع خودرو دست دوم و قیمت آن را به صورت بروز مشاهده کنید.امروزه به دلیل استفاده زیاد از فضای مجازی، مراجعه به این سایت ها و استفاده از محتویات آن بیشتر از مراجعه حضوری رواج یافته است.

مدارک لازم برای خرید خودرو در ترکیهمدارک لازم برای خرید خودرو در ترکیه

 هنگام خرید ماشین در ترکیه باید مدارک‌تان را به همراه داشته باشید. مدارک مورد نظر شامل کارت شناسایی افراد که می‌تواند پاسپورت یا مجوز اقامت باشد. فرد خریدار باید دارای شماره مالیاتی نیز باشد که می‌توان آن را از اداره مالیات تهیه کرد. فروشنده خودرو حتماً باید معاینه فنی خودرو را کنترل کند و در هنگام فروش خودرو برگه آن را ارائه دهد.

در صورت خرید ماشین دست دوم تمام حساب ها، جریمه‌ها و عوارض خودرو توسط فروشنده تسویه حساب می‌شود و برگه تسویه حساب در هنگام معامله به دفتر ثبت اسناد ارائه می‌شود. همچنین تمام هزینه‌های انتقال مالکیت، هزینه‌های نوتر، هزینه‌های تعویض پلاک و… به طور کامل پرداخت می‌شود و در هنگام ثبت سند هزینه‌ای باقی نمی‌ماند.

 مقایسه قیمت خرید ماشین در ترکیه و ایران مقایسه قیمت خرید ماشین در ترکیه و ایران

 به طور کلی با یک محاسبه سرانگشتی می‌توانید به این نتیجه برسید که قیمت خودرو در کشور ما گران است. اما اگر بخواهیم قیمت خرید ماشین در ترکیه و ایران را با یکدیگر مقایسه کنیم باید به یک سری از عوامل توجه کنیم. در کشور ترکیه اکثر برند‌های خودرو سازی جهان نمایندگی‌های فعال دارند و اقدام به راه ‌اندازی خط تولید خودرو‌های خود کرده‌اند که این عامل باعث کاهش قیمت خودرو در این کشور می‌شود. در حالی که کشور ما به دلیل وجود تحریم‌های مختلف واردات بی‌رویه خودرو دارد و به دلیل بالا رفتن قیمت ارز، قیمت ماشین نیز بسیار گران است.

البته بهتر است بدانید نمی‌توان به صورت عینی و دقیق قیمت خودرو را در کشور ایران و در ترکیه مقایسه کرد. چرا که شرایط بازار خودرو در هر دو کشور کاملاً متفاوت است و همچنین شرایط اقتصادی دو کشور نیز با یکدیگر تفاوت دارد. برخی خودرو‌های خارجی در کشور ترکیه و ایران وجود دارد که با مقایسه قیمت آن‌ها به گران بودن خودرو در کشور ایران و ارزان بودن آن در کشور ترکیه پی می‌برید.

پر فروش‌ترین ماشین‌های ترکیه

 در کشور ترکیه برخی ماشین‌ها پر فروش به حساب می‌آیند. به دلیل قیمت مناسب خرید ماشین در ترکیه شرایط بازار ‌امیدوار‌کننده است. همچنین حضور کمپانی‌های معتبر دنیا در بازار خودرو‌های ترکیه به صورت مستقیم شرایط مناسبی را فراهم کرده است تا علاوه بر قیمت‌های مناسب، از نظر تنوع محصول و شرایط خرید نیز در وضعیت بسیار خوبی قرار بگیرد.

ماشین‌هایی مثل فیات مدل اجیا، رنو مدل مگان، تویوتا مدل کرولا، رنو مدل کلیو، فورد مدل ترانزیت، فیات مدل دوبلو، فولکس واگن مدل پاسات و… از پرفروش‌ترین ماشین‌ها در کشور ترکیه به حساب می‌آیند. وجود مدل‌های موفق اروپایی در صدر لیست پرفروش‌ترین خودرو‌ها در کشور ترکیه نشان می‌دهد شرایط خرید ماشین‌های خارجی در این کشور بسیار مناسب است.

نکات مهم در هنگام خرید ماشین در ترکیهنکات مهم در هنگام خرید ماشین در ترکیه

 به دلیل قدر‌تمند بودن کشور ترکیه در زمینه صنعت خودرو سازی، خودرو‌های ترک به قیمت کاملاً مناسبی دارند. همچنین به دلیل قیمت گران سوخت در این کشور، خودرو‌های هیبریدی گران تر هستند و به همین دلیل استفاده از خودرو‌های دیزلی افزایش پیدا کرده است. هنگام خرید حتماً به پلاک خودرو دقت کنید تا دارای پلاک خارجی باشد. چرا که فقط خودرو‌هایی با پلاک خارجی، مجوز خرید و فروش میان خارجی‌ها را خواهند داشت و در نتیجه محدودیتی برای فرد ایجاد نمی‌شود.

هنگام خرید خودرو حتماً باید یک حساب بانکی در بانک‌های کشور ترکیه داشته باشید تا بعد از خرید وجه را مستقیماً به حساب فروشنده پرداخت کنید. در هنگام خرید خودروی دست دوم کیلومتر شمار ماشین و برگه معاینه فنی را با دقت چک کنید و از سلامت فنی آن مطمئن شوید. از داشتن بیمه ‌نامه خودرو اطمینان پیدا کنید و قبل از اتمام مهلت آن، بیمه نامه را تمدید کنید. در کشور ترکیه واریز بیمه بدنه ماشین اختیاری است اما پرداخت بیمه شخص ثالث کاملاً اجباری است.

 نتیجه ‌گیری

در این مقاله درباره خرید ماشین در ترکیه صحبت کردیم. به طور کلی خرید خودرو برای افراد در کشور ترکیه بر اساس بودجه موجود امکان ‌پذیر است. میزان قیمت ماشین‌ها نیز به نوع و مدل ماشین و امکانات داخلی آن بستگی دارد. اگر ابتدا تصمیم بگیرید و مدل خودروی مورد نظرتان را انتخاب کنید، به راحتی می‌توان خرید کرد.

برای اطمینان از خرید خودرو می‌توانید از یک مشاور یا فردی که در این خصوص اطلاعات و مهارت دارد، کمک بگیرید. همچنین پس از گذشت مدت زمان مورد نظر پس از اقامت نسبت به دریافت گواهینامه ترکیه اقدام کنید. افرادی که قصد مهاجرت به کشور ترکیه دارند و تصمیم دارند در این کشور ماشین خریداری کنند، می‌توانند اطلاعات مقاله را به طور کامل مطالعه کنند و نسبت به شرایط خرید خودرو آگاهی پیدا کنند املاک پوریا با داشتن کادری مجرب در زمینه خرید ملک در استانبول میتواند بهترین خدمات را به شما ارائه دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقایسه