خرید سیم کارت

خرید سیم کارت ارزان در ترکیه + نحوه فعالسازی

خرید سیم‌ کارت در ترکیه

در سال‌های گذشته، کشور ترکیه با توریست‌ها و گردشگران زیادی مواجـه شـده است. در واقع ترکیه یکی از کشورهای جذاب گردشگری برای مسافرت و حتی مهاجرت محسوب می‌شود. حال دغدغه‌ای که برای عموم مردم به وجود می‌آید، برقراری ارتباط افراد با یکدیگر در خارج از کشور و خرید سیم کارت در ترکیه است. از آن رو که امروزه ارتباطات آنلاین نیز افزایش پیدا کرده است، برخی افراد به کشورهای دیگر سفر کرده و ترجیح می‌دهند در مدت زمان سفر از سیم‌کارتی که مربوط به کشور مورد نظر می‌باشد، بهره ببرند.

برخی افراد معتقد هستند که با وجود اینترنت‌های بی‌سیم، به خرید سیم‌کارت نیاز نیست. در این مورد باید بگوییم که خرید سیم کارت در ترکیه علاوه بر امنیت بالا، بسیار سریع‌تر، راحت‌تر و هزینه آن‌ها نسبت به سایر کشورهای غربی ارزان‌تر است. بهتر است بدانید سیم‌کارت‌هایی که در ترکیه تهیه می‌کنید، همچون سیم‌کارت‌های همراه‌ اول و ایرانسل و… دارای بسته‌های ویژه‌ای جهت ارائه به کاربران هستند. در ادامه با بررسی انواع اپراتورهای تلفن همراه و قیمت آن‌ها با ما همراه باشید.

برای خرید آپارتمان در استانبول میتوانید با کارشناسان ما در املاک پوریا تماس حاصل فرمایید.

تلفن‌های تماس : 905387320322+

اپراتورهای سیم‌ کارت در ترکیه و انواع سیم‌ کارت‌ها

اپراتورهای سیم‌ کارت در ترکیه و انواع سیم‌ کارت‌ها

کشور ترکیه برای مسافران خود، چندین نوع سیم‌ کارت به صورت دائمی و اعتباری در نظر گرفتـه است. این سیم‌کارت‌ها شامل موارد زیر هستند:

 • سیم‌کارت دائمی: این سیم‌کارت را فقط کسانی می‌توانند خریداری کنند که در کشور ترکیه دارای یک ملک و یا یک حساب بانکی فعال باشند.
 • سیم‌کارت اعتباری: تمامی اپراتورهای ترکیه، این سیم‌کارت‌ها را به مردم ارائه می‌دهند. قیمت و خدمات آن‌ها نیز متفاوت است. سیم‌کارت‌های اعتباری مانند سیم‌کارت‌های دائمی دارای محدودیت نیستند، فقط در صورتی که به مدت ۶ ماه از آن‌ها استفاده نشود، امتیاز خود را از دست خواهند داد.
 • سیم‌کارت گردشگری: برای مثال افرادی که به مدت سه ماه ویزای کشور ترکیه را دریافت کرده‌اند، می‌توانند این سیم‌ کارت را با اعتبار ۳ ماهه تهیه کرده و مورد استفاده قرار دهند. ناگفته نماند که پس از گذشت ۳ ماه، سیم‌کارت غیرفعال می‌شود.
 • سیم‌کارت بین‌المللی: یک سیم‌کارت منحصر به فرد دیگر، به نام سیم‌کارت بین‌المللی توسط اپراتورهای تلفن همراه در ترکیه به مردم ارائه می‌شود. با خرید سیم کارت در ترکیه به صورت بین‌المللی می‌توانید در ۲۰۰ کشور مختلف جهان از آن بهره ببرید.

درباره خرید ملک در استانبول بیشتر بدانید

انواع اپراتورهای همراه در کشور ترکیه

 • ترکسل: ترکسل (turkcell)، بزرگ‌ترین اپراتور در کشور ترکیه محسوب می‌شود. این اپراتور دارای پوششی سراسری بوده و بیشتر مردم از آن استفاده می‌کنند. شما می‌توانید برای خرید سیم کارت در ترکیه به یکی از فروشگاه‌های مربوط به اپراتور ترکسل مراجعه کرده و از فناوری‌های پیشرفته و تجهیزات کامل آن بهره ببرید. گفتـه شـده سرعت این اینترنت از 2G شروع شـده و تا 5G است. یکی از مزایای این سیم‌کارت، این است که در ایران هم می‌توانید از آن استفاده کنید. همچنین ناگفته نماند که اگر شارژ سیم‌کارت شما تمام شود، می‌توانید با شماره‌گیری کلید ۱، به شخص مورد نظر خود اطلاع‌رسانی کنید، تا با شما تماس بگیرد.
 • ودافون: ودافون، دومین اپراتور برتر کشور ترکیه شناختـه شـده است. بهتر است بدانید که این اپراتور با اپراتور ترکسل در رقابت شدید است‌. در زمینه خدمات این سیم‌کارت باید بگوییم که ودافون سیم‌کارت‌های تعطیلات را که دارای اعتبار 120 روزه می‌باشند، به مردم ارائه می‌دهد. یکی دیگر از مزایای این سیم‌کارت‌ها پوشش سراسری بسیار بالای آن‌ها است، که در سراسر کشور ترکیه قابل استفاده است.
 • ترک تلکام: ترک تلکام، آخرین و کوچک‌ترین اپراتور ملی این کشور است. سرعت اینترنت این سیم‌کارت‌ها به نسبت خوب است. درواقع با سرعت‌های 2G، 3G و 4G ارائه می‌شوند. تنها موردی که از معایب ترک تلکام محسوب می‌شود، نداشتن برنامه دقیقی از خدمات خود می‌باشد. ولی ناگفته نماند که با فعال‌کردن حالت رومینگ، می‌توانید از این سیم‌کارت در ایران نیز استفاده کنید.

روش‌های خرید سیم‌ کارت روش‌های خرید سیم‌ کارت

چندین راه جهت خرید سیم کارت در ترکیه وجود دارد. یکی از این روش‌ها خرید سیم‌ کارت از ایران قبل از سفر است. به صورتی که شما می‌توانید با انجام یک سرچ، تمامی شرکت‌هایی که در کار فروش سیم‌کارت آنلاین هستند را پیدا کنید. در این صورت آن‌ها پس از ثبت سفارش، سیم‌ کارت را برای شما ارسال خواهند کرد. یکی از انواع سیم‌کارت‌هایی که از ایران می‌توانید تهیه کنید، سیم‌کارت ترک تلکام است. امروزه این سیم‌کارت به مبلغ ۲۵۰ لیر به فروش می‌رسد،  روش بعدی خرید سیم‌کارت، مراجعه به گوشی‌ فروشی‌ها است.

معمولا اکثر موبایل‌فروشی‌ها دارای انواع مختلف سیم‌کارت‌ها نیز هستند. برخی از آن‌ها حتی بر روی شیشه مغازه خود موجودی سیم‌کارت‌ها را می‌نویسند. میدان تکسیم استانبول در ترکیه، یکی از مناطقی است که اطراف آن موبایل فروشی وجود دارد. اگر به این شهر سفر می‌کنید، می‌توانید با مراجعه به این میدان برای خود سیم‌ کارت خریداری کنید. یکی دیگر از روش‌های خرید سیم کارت در ترکیه، در فرودگاه می‌باشد که پیشنهاد نمی‌شود، زیرا؛ سیم‌ کارت‌ها را در فرودگاه با قیمت بالاتری می‌فروشند. مثلا در صورتی که قیمت یک سیم‌ کارت ۱۳۰ لیر باشد، در فرودگاه ۱۸۰ لیر به فروش می‌رسد.

مدارک مورد نیاز خرید سیم‌ کارت مدارک مورد نیاز خرید سیم‌ کارت

مدارک مورد نیاز برای خرید سیم کارت در ترکیه، شامل موارد زیر می‌باشد:

 1. در زمان خرید سیم‌ کارت از فروشگاه‌ها و یا نمایندگی‌های خرید سیم‌کارت، حتما باید یک فرم خرید پر کنید. می‌توانید این فرم را بر اساس پاسپورت خود تکمیل کنید.
 2. حتما پاسپورت خود را به همراه داشته باشید.
 3. در صورتی که می‌خواهید در ترکیه بیشتر از یک ماه ماندگار شوید، گوشی همراه خود را باید رجیستر کرده و سیم‌ کارت خود را ثبت کنید. در این صورت باید مالیات آن را نیز پرداخت کنید.
 4. به یاد داشته باشید که گردشگران امکان خرید سیم‌کارت دائمی را نداشته، اما می‌توانند از انواع سیم‌ کارت‌های اعتباری استفاده کنند.

درباره انواع مالیات در ترکیه بیشتر بدانید

بهترین اپراتور خرید سیم‌ کارت بهترین اپراتور خرید سیم‌ کارت

با این وجود که قیمت خرید سیم کارت در ترکیه ارزان نیست، اما برای افرادی که قصد خرید سیم‌ کارت دارند، گزینه‌های خوبی ارائه خواهد شد. بهتر است بدانید که هر سه اپراتور  ترکسل، ودافون و ترک تلکام به عنوان بهترین و اصلی‌ترین اپراتورها محسوب می‌شوند. این شرکت‌ها مدام در حال رقابت با یکدیگر هستند. انتخاب بهترین نوع آن‌ها بستگی به شرایط شما دارد. از آن رو که اپراتور ترکسل پوشش آنتن‌دهی گسترده‌ای دارد، همیشه گزینه‌ای مناسب برای خرید بوده است. اما در صورتی که شما در شهرهای بزرگ ترکیه اقامت داشته باشید و نمی‌خواهید به محل‌های خاصی از ترکیه بروید، این سیم‌کارت اهمیت زیادی برای شما نخواهد داشت.

معمولا ایرانیان زیادی از این سیم‌ کارت خریداری می‌کنند، زیرا؛ این سیم‌کارت دارای امکاناتی همچون رومینگ در ایران و پوشش شبکه‌ای عالی با توجه به هزینه خرید آن، است. در نهایت بهتر است بدانید که سیم‌کارت ترک تلکام، با توجه به هزینه‌ای که در مقابل امکانات آن پرداخت می‌کنید، می‌تواند انتخاب مناسبی باشد. احتمالا اگر شما جزء آن دسته افرادی هستید که فقط استفاده از اینترنت برای شما اولویت دارد، در این مورد استفاده از سیم‌ کارت ودافون به شما پیشنهاد می‌شود.

قیمت سیم‌ کارت در ترکیه

یکی دیگر از نگرانی‌ها و دغدغه‌های افراد در ترکیه قیمت سیم‌ کارت است. به طور کلی سیم‌ کارت‌های کشور ترکیه، در مقایسه با استاندارهای غربی دارای هزینه ارزان قیمتی هستند. البته اگر با دیگر هزینه‌های ترکیه مقایسه کنید، قطعا گران‌تر به نظر می‌رسند. برای مثال با خرید یک سیم‌کارت ۲۰ گیگابایتی، باید مبلغی حدود ۲۲۰ لیر بپردازید. البته ناگفته نماند که همچون سایر کشورها، این قیمت‌ها متفاوت است. برای مثال خرید سیم کارت در ترکیه با خرید سیم‌کارت در فرودگاه یکسان نیست.

شما برای خرید سیم‌ کارت در فرودگاه ترکیه، قطعا باید هزینه بیشتری پرداخت کنید. حال این قیمت‌ها برای گردشگران، به نظر بسیار گران‌تر است. حتی گفتـه شـده در فرودگاه‌ها، حق بیمه جهت خرید سیم‌کارت دریافت می‌شود. در نتیجه توصیه ما به شما این است که سیم‌کارت را به هیچ عنوان از فرودگاه‌های ترکیه تهیه نکنید. این موضوع مثل خرید سیم‌کارت از فرودگاه امام با قیمتی چند برابر، به جای خرید از نمایندگی‌های آن می‌باشد.

درباره فرودگاه های استانبول بیشتر

خرید سیم کارت در فرودگاهخرید سیم‌ کارت در فرودگاه

همان طور که در بالا به آن اشاره شد؛ خرید سیم‌ کارت در فرودگاه پیشنهاد نمی‌شود، زیرا؛ در فرودگاه‌های کشور ترکیه هر نوع سیم‌کارتی را به قیمت گران‌تری نسبت به قیمت اصلی آن می‌فروشند. بنابراین بهتر است برای خرید سیم کارت در ترکیه، به فروشگاه‌های موبایل‌فروشی مراجعه کرده و یا آن را به صورت آنلاین خریداری کنید.

جمع‌بندی

سعی کنید هنگامی که قصد خرید بسته‌های اینترنتی یا بسته‌های مکالمه را دارید، جشنواره‌های تخفیفی را در نظر بگیرید. آخرین وضعیت جشنواره‌ها هم در سایت اپراتورها وجود دارد. اگر به دنبال ارزان‌ترین سیم‌کارت برای خرید هستید، سیم‌ کارت ترک تلکام به شما پیشنهاد می‌شود. در صورتی که اقدام به خرید سیم‌ کارت در ترکیه کرده‌اید و می‌خواهید در ایران هم از آن بهره‌ ببرید، کافیست رومینگ آن را فعال کنید. البته به شرطی که این سیم‌کارت از اپراتور ترکسل یا ترک تلکام باشد.

برای خرید ملک در استانبول میتوانید با کارشناسان ما در املاک پوریا تماس حاصل فرمایید.

تلفن‌های تماس : 905387320322+

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقایسه