باغ وحش های استانبول

معروف ترین باغ وحش های استانبول

شهر استانبول در ترکیه، به عنوان مکانی با فرهنگ متنوع، مطمئناً دارای جاذبه های گردشگری خیره کننده ای است. با این حال، این شهر نه تنها از نظر فرهنگی غنی می باشد، بلکه از نظر جغرافیایی نیز متنوع است. این تنوع زیستی را می توان در برخی از برترین باغ وحش های استانبول تجربه کرد.

شهری که سرشار از فرهنگ های متنوع است، به حتم از مکان های گردشگری و فضای طبیعی ارزشمندی بهره می برد. استانبول شهری است که در مرزهای قاره اروپا و آسیا واقع شده است و در مقایسه با سایر کشورهای اروپای غربی یک مقصد توریستی مقرون به صرفه به شمار می آید.

نقاط دیدنی زیادی در ترکیه وجود دارد، از زیبایی های طبیعی بکر گرفته تا مکان های تاریخی با شکوه، از دره های سرسبز تا رشته کوه های مرتفع و سواحل وسیع دریا که همگی زیبایی های خاص خود را دارند. اما یکی دیگر از جاذبه های توریستی مهم ترکیه، باغ وحش هایی استانبول است که برای مسافران زیبایی و لذت خاصی را به همراه دارد.

بازدید از باغ وحش های استانبولبازدید از باغ وحش های استانبول

بازدید از باغ وحش ها با یکی از زنده ترین خاطرات دوران کودکی همراه است. حیوانات، پرندگان و خزندگانی که در باغ وحش ها نگهداری می شوند، نگهداری و پرورش می یابند. گردشگران در ماه های خاص می توانند از باغ وحش های استانبول بازدید کنند. باغ وحش ها اغلب جانوران در معرض خطر را پناه می دهند و از آنها محافظت می کنند.

این در حالی است که یکی از تخصص های ترکیه، ایجاد آکواریوم های عمومی است. آکواریوم ها گونه های مختلف ماهی و دیگر جانداران دریایی را با مراقبت و محافظت بسیار نگهداری می کنند. خانه گربه ون در ترکیه که اعضای گربه سانان در آن زندگی می کنند، بهشتی برای گربه دوستان است.

ضمن آنکه مقامات باغ وحش های استانبول، برای حفاظت از حیوانات و حیات وحش، برنامه های اصلاح نژاد سالم را جهت حفاظت از گونه های منقرض شده طراحی کرده اند که این خود باعث شده است تا شهرت این باغ وحش ها جهانی شده و از سوی بسیاری از توریستان مورد توجه واقع شود.

درباره خرید آپارتمان در استانبول بیشتر بدانید

بررسی باغ وحش های استانبولباغ وحش بسفر

باغ وحش بسفر، یکی از بهترین باغ وحش های استانبول است. شما حیواناتی مانند خرس گریزلی، گورخرها، شیرها و بسیاری از حیوانات عجیب و غریب دیگر را خواهید یافت. اگرچه این یک باغ وحش متوسط است، اما به حتم بسیاری از امکانات دیگر را نیز فراهم می کند که بر جذابیت آن می افزاید. می توان گفت که باغ وحش بسفر در میان لیست بهترین باغ وحش های استانبول است و برای علاقه مندان به طبیعت، دیدنی است.

 یکی از باغ وحش های ،باغ وحش توروکوا زوباغ وحش توروکوا زو

باغ وحش تورکوا زو، یکی از معروف ترین و شناختـه شـده ترین آکواریوم های استانبول است. زیباترین ویژگی این مکان این است که داخل یک مرکز خرید واقع شده است؛ بنابراین، می توانید یک روز کامل را در مرکز خرید برنامه ریزی کنید و هم‌زمان با بازدید از باغ وحش، خریدهای جذاب خود را انجام داده و از صرف غذاهای لذیذ و خوشمزه محلی، لذت ببرید.

این در میان انواع باغ وحش های استانبول و آکواریوم های این کشور، یکی از پربازدیدترین و محبوب ترین آکواریوم های استانبول به شمار می آید. باغ وحش توروکوا زو، به دلیل تمهیداتش، همواره از سوی بازدید کنندگان مورد ستایش قرار می گیرد. خود را در حال قدم زدن در تونلی تصور کنید که کوسه ها و ماهی های دیگر در اطراف شما شنا می کنند.

 

پارک گربه ها

اگر گربه دوست دارید، باید به پارک گربه ها، یکی از پارک ها و باغ وحش های استانبول بروید. زمانی که اینجا هستید، می توانید مدتی را با گونه های مختلف این جانور نوازشگر بگذرانید و عکس‌های خارق‌العاده‌ای بگیرید. شما همچنین مجاز به تهیه غذا و آب برای گربه ها هستید. اگر می‌خواهید از شلوغی شب دوری کنید، برنامه رفتن به این پارک را زودتر تنظیم کنید.

باغ وحش پولونزکوی حیوانات

این در میان باغ وحش های استانبول، یکی از اولین انتخاب های کسانی است که می خواهند با طبیعت خلوت کنند و لحظاتی را در آرامش کامل، با محیطی طبیعی بگذرانند. باغ وحش پولونزکوی، یک پارک طبیعی بوده و مناسب برای کسانی که می خواهند از هیاهوی استانبول دور بمانند. به خصوص به دلیل وجود حیوانات زیاد، Polonezköyzoo، همواره نقطه توقف بسیاری از بازدیدکنندگان بوده است.

این مرکز که در سال 1981 افتتاح شد، یکی از قدیمی ترین تاسیسات افتتاح شـده در میان باغ وحش های استانبول است که دارای تسهیلات مناسبی در بخش روزانه و اقامتی می باشد. کسانی که می خواهند از باغ وحش پولونزکوی بازدید کنند، این فرصت را دارند که با وسایل نقلیه شخصی یا با استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی به این باغ وحش زیبا بروند.

آکواریوم Emaar یکی از باغ وحش های استانبولآکواریوم Emaar

در آکواریوم Emaar، می توانید آبزیان شگفت انگیزی را از نزدیک ببینید و حس کنید. این مکان شما را با هر چیزی شگفت زده می کند، از تمساح گرفتـه تا برخی از منحصر به فرد ترین و کمیاب ترین گونه های ماهی در این آکواریوم زیبا که به عنوان برترین باغ وحش های استانبول می باشد، قابل مشاهده است. این در حالی است که اعضای خدمه آکواریوم Emaar،  اطلاعات کافی را در مورد برخی از موجودات دریایی ارائه می کنند.

این آکواریوم، کمی به جاذبه های سمت آسیایی استانبول نزدیک تر است. این یک آکواریوم کوچک است که در داخل یک مرکز خرید قرار دارد. ضمن آنکه به کودکان اجازه می دهد تا دنیای زیر آب را در بخش جزیره رویاپردازان که یک منطقه بازی تعاملی دیجیتال است، کشف کنند.

منطقه شیشلی استانبول جاذبه های گردشگریآکواریوم استانبول

این آکواریوم، در بین باغ وحش‌های استانبول از نظر تنوع گونه هایی که دارد متمایز است. پنگوئن ها از جاذبه های اصلی آکواریوم استانبول هستند. آکواریوم های زیادی وجود ندارند که بتوانند ادعا کنند پنگوئن دارند.

این آکواریوم در شهر استانبول با موجودات آبی خیره کننده اش یکی از مواردی است که می تواند توجه هر بازدید کننده ای را به خود جلب نماید. ضمن آنکه می توانید از فروشگاه هدیه این بخش از باغ وحش های استانبول، یادگاری های مناسبی را برای خود تهیه کرده و به سوغات ببرید.

زیستگاه های دریایی موجود در این آکواریوم، از دریای سیاه تا اقیانوس آرام، محل زندگی بیش از 1500 گونه دریایی، از لاک پشت های دریایی، پیراناها و ماهی بادکنکی را شامل می شود. محیط های دریایی بازسازی شـده، زیستگاه طبیعی حیوانات را شبیه سازی می کند و خانه ای امن را برای طیفی از موجودات عجیب و غریب در این بخش از باغ وحش های استانبول، فراهم می نماید.

این آکواریوم همچنین دارای یک فروشگاه هدیه و یک رستوران، به‌علاوه جاذبه‌ های دیگر، مانند یک تئاتر 5 بعدی است. اگرچه خارج از مرکز شهر، آکواریوم به راحتی با اتوبوس یا مترو قابل دسترسی است و دارای پارکینگ زیادی برای بازدیدکنندگانی است که با ماشین وارد می شوند.

 باغ وحش های استانبول دلفیناریوم استانبولدلفیناریوم استانبول

از دیگر جاذبه های باغ وحش های استانبول، دلفیناریوم است که دلفین ها به عنوان یکی از دوستانه ترین حیوانات روی زمین در نظر گرفتـه می شوند. چه کسی دوست ندارد زمان با کیفیتی را با این حیوان زیبا و تحسین برانگیز بگذراند؟ اما این همه ماجرا نیست.

به غیر از دلفین‌ها، می‌توانید در دلفیناریوم استانبول، شگفت ‌انگیزترین نمایش ‌های حیوانات دیگر را نیز ببینید که شامل یک فوک و یک بچه نهنگ سفید می ‌شود. این یکی از بی نظیرترین زیبایی های طبیعی است که می توانید در باغ وحش های استانبول، مشاهده نمایید.

جاذبه های باغ وحش‌های استانبول

بازدید از باغ‌ وحش ‌ها و آکواریوم ‌ها یکی از لذت ‌بخش‌ترین تجربیات زندگی است، زیرا می‌ توانید گیاهان و جانورانی را ببینید که در زندگی روزمره خود نمی یابید. ضمن آنکه خاطراتی که به خانه می آورید تا آخر عمر باقی خواهند ماند و نسبت به طیف گسترده ای از موجودات آگاه تر می شوید؛ بنابراین برای دیدن باغ وحش های استانبول، در اسرع وقت اقدام کنید.

آکواریوم های استانبول که برای مردم محلی به عنوان باغ وحش زیر آب شناخته می شود، یک روز سرگرم کننده و آموزشی برای کودکان و بزرگسالان است. اگر از استانبول دیدن می کنید، آکواریوم های فوق العاده و بی نظیر این شهر را از دست ندهید.

برای خرید ملک در استانبول با کارشناسان ما در تماس باشید

تلفن‌های تماس : 905387320322+

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقایسه