• خانه
 • بلاگ
دریافت پاسپورت ترکیه از طریق ثبت شرکت

انواع روش های دریافت پاسپورت ترکیه

ترکیه از نظر تعداد شهروندان خارجی که برای اقامت، تحصیل، کار و سایر مقاصد،  قصد اقامت در این کشور را دارند، در میان کشورهای تفریحی پیشرو است. برای زندگی طولانی مدت در این کشور، یک خارجی باید اقدام به دریافت پاسپورت ترکیه کند. زمینه های زیادی برای اخذ اقامت ترکیه وجود دارد: اشتغال، تجارت، ازدواج، روابط خانوادگی، تحصیل و…

املاک پوریا، در زمینه خرید و فروش املاک براساس اصول حرفه ای، اعتماد، اطمینان و ارایه اطلاعات دقیق در جهت تحقق بخشیدن به خواسته مشتریان تجربه زیادی دارد و همیشه و هر لحظه حامی و حافظ منافع شما خواهد بود. شما میتوانید برای خرید ملک در استانبول با ما در تماس باشید

 بررسی کشور ترکیه و امکاناتش انواع روش های دریافت پاسپورت

 بررسی کشور ترکیه و امکاناتش

در پاسخ به چرا ترکیه؟ باید گفت که جمهوری ترکیه کشوری است که دارای شهرهای مهم تاریخی مانند استانبول یا قسطنطنیه سابق است.این کشور به عنوان کشوری شناخته می شود که پس از جنگ جهانی دوم بیش ترین پناهندگان را در جنبش های مختلف پذیرفته است. 

ترکیه کشوری است که در دو قاره خشکی اروپا و آسیا واقع شده است. بنابراین یک کشور اوراسیا بین قاره ای است. قلمرو ترکیه در شبه جزیره آناتولی، در منطقه ای در منتهی غلیه غرب آسیا است که از ترکیه شرقی، که در جنوب شرقی اروپا است، امتداد دارد. خاک ترکیه ۷۸۳۵۶۲ کیلومتر مربع است که با بلغارستان، یونان، گرجستان، ارمنستان، آذربایجان، ایران، عراق و سوریه همسایه است. برخی از شهرهای اصلی ترکیه عبارتند از استانبول، آنکارا، ازمیر، بورسا، آدانا، قونیه، قیصری، مرسین و آنتالیا و بسیاری دیگر. پرجمعیت ترین شهر ترکیه استانبول است که بزرگ ترین شهر این کشور نیز می باشد.

این کشور بیش از 80 میلیون نفر جمعیت دارد که پرجمعیت ترین شهرها استانبول و آنکارا (پایتخت) هستند. وقتی صحبت از دین غالب به میان می آید، اسلام در کشور حاکم است و عملاً 98 درصد از جمعیت از این دین پیروی می کنند و در نسبت بسیار کمی، یهودیت و سایر جوامع مسیحی وجود دارد.در میان کشورهای اسلامی، تنها ترکیه در قانون اساسی خود سکولاریسم دارد، یعنی انتخاب آزادانه که آیا پیرو دین باشد یا نه. زبان رسمی ترکیه ترکی است . الفبای ترکی گونه ای از الفبای لاتین است و شامل 29 حرف است

پایتخت ترکیه آنکارا است که بعد از استانبول دومین شهر بزرگ این کشور است. آنکارا بیش از پنج میلیون نفر جمعیت دارد و از سال 1923 به دلیل موقعیت استراتژیک خود، درست در مرکز، در “قلب” ترکیه، پایتخت ترکیه بوده است. 

آب و هوای ترکیه با توجه به موقعیت مکانی متفاوت است و آب و هوای مدیترانه ای (ساحل و منطقه جنوبی) و آب و هوای معتدل قاره ای (شمال) غالب است. زمینه اقتصادی کشور بسیار متنوع است، از تولید مدرن تا بخش کشاورزی می باشد.

یکی از روش های دریافت پاسپورت ترکیه، اقامت کار استاقامت قانونی در ترکیه

مزایای پاسپورت ترکیه به حوزه های مختلف زندگی و فعالیت مربوط می شود. یکی از مزیت های اصلی امکان اقامت قانونی در ترکیه است. بنابراین، شما می توانید در کشوری با سطح توسعه اقتصادی بالا زندگی کنید، محصولات باکیفیت و ارزان بخرید، تحصیلات خوبی دریافت کنید که مانند اکثر کشورهای اروپایی است، کسب و کار خود را توسعه دهید یا شغلی معتبر پیدا کنید و غیره. البته هرکسی دلایل خاص خود را برای مهاجرت به خارج از کشور دارد. با این حال، به عنوان یک قاعده، ما در خارج از کشور به دنبال شرایط زندگی راحت تر، ثبات، امنیت اجتماعی و تضمین، حمایت دولت و… می گردیم. املاک پوریا با داشتن سالها تجربه در زمینه املاک در کنار شما خواهد بود تا بتوانید با خیالی آسوده خانه مورد نظر خود را تهیه کنید.

درباره چالیشما ایزین و یا اجازه کار در ترکیه بیشتر بدانید

اخذ اقامت از طریق خرید ملک، در ترکیه

با خرید ملک در ترکیه این امکان وجود دارد که شهروند ترکیه شوید و دریافت پاسپورت ترکیه از طریق خرید ملک را دریافت کنید که این روش آسان ترین روش اخذ شهروندی ترکیه میباشد. بر اساس وضعیت مجوز اقامت، از همه حقوقی مشابه شهروندان ترکیه برخوردار هستند. اتباع خارجی هنگام خرید مسکن در ترکیه، اجازه اقامت به مدت یک سال را دریافت می کنند و فرصت دارند آن را تا زمان صدور اسناد بر اساس مالک تمدید کنند.

دریافت پاسپورت ترکیه هم چنین می تواند توسط صاحبان زمین در ترکیه و هم چنین صاحبان املاک تجاری استفاده شود. مدارک مورد نیاز برای اخذ اقامت از طریق خرید ملک،  پاسپورت، و سایر مدارک است که می توان در محل صادر کرد. ثبت نام در محل اقامت برای اخذ مجوز اقامت در کشور الزامی تلقی می شود و زمان رسیدگی حداکثر دو هفته از تاریخ ارائه مدارک می باشد.املاک پوریا در کنار شما خواهد بود تا تمامی مراحل خرید ملک در استانبول را به راحتی طی کنید.

قانون مهاجرت شامل شرایطی است که آمادگی ترکیه برای میزبانی از خارجی ها را نشان می دهد. به ویژه، سرمایه گذاران خارج از کشور می توانند پس از خرید ملک، اقدام به اخذ پاسپورت ترکیه  را داشته باشند.

تعداد افراد خارجی که پس از خرید ملک برای اقامت ترکیه درخواست می کنند سال به سال در حال افزایش است. به معنای واقعی کلمه در چند سال گذشته، تعداد دارندگان حق مالکیت املاک چندین برابر شده است. اکثر سرمایه گذاران شهرهای محبوب ترکیه مانند استانبول، آلانیا، آنتالیا، آنکارا را انتخاب می کنند.

کشور ترکیه یکی از معدود کشور هایی میباشد که از طریق خرید ملک با قیمتی مناسب میتوانید شهروندی آن را کسب کنید و دریافت پاسپورت ترکیه را برای شما امکان پذیر میکند. طبق قوانین اکثر کشورها، اجازه اقامت برای خرید آپارتمان یا خانه ارائه نمی شود. خرید ملک در ترکیه و گرفتن اجازه اقامت بسیار ساده است. بنابراین، حتی با حداقل سرمایه گذاری، می توانید فرصت اقامت قانونی برای مدت طولانی را داشته باشید شما در صورتی که ملکی حداقل به ارزش 400 هزار دلار بخرید میتوانید سریعا درخواست شهروندی بدهید و تا 180 روز آن را دریافت کنید.

شما با خرید ملک با هر ارزشی میتوانید اقامت ترکیه را کسب کنید اما پاسپورت ترکیه به شما تعلق نمیگیرد. البته شما میتوانید بعد از 5 تا 7 سال اقامت در ترکیه، درخواست شهروندی خود را ارائه دهید.که پیش نیازهای آن مانند مسلط بودن به زبان ترکیه عدم سئو رفتار اجتماعی و قانونی طی مدت حضور در ترکیه، داشتن سند ملک به نام شخص طی مدت حضور در ترکیه میباشد.

بازار املاک ترکیه را می توان یکی از مطمئن ترین بازار ها نامید که قیمت آپارتمان در سطح قابل قبولی نگه داشته می شود. اقتصاد این کشور کاملاً باثبات است و در بین 20 اقتصاد برتر جهان قرار دارد. به طور متوسط، قیمت املاک و مستغلات 10 درصد در سال رشد می کند، اما همه چیز به منطقه بستگی دارد. به عنوان ملکی که به سرعت در حال رشد از نظر ارزش است، شهر استانبول محبوب ترین شهر ترکیه در زمینه خرید ملک به شمار می آید. املاک پوریا با کادری مجرب و تجربه چندین ساله، جهت تحقق بخشیدن به خواسته شما در کنار شماست.

درباره خرید آپارتمان در استانبول بیشتر بدانید

یکی دیگر از روش های دریافت پاسپورت ازدواج استاخذ اقامت از طریق ازدواج در ترکیه

اول از همه، ازدواج با یک شهروند ترکیه به طور خودکار به خارجی ها حق شهروندی ترکیه را نمی دهد. مطابق متن قانون مربوطه، تبعه خارجی برای اخذ تابعیت از طریق همسر باید دارای شرایط زیر باشد: یک فرد خارجی که درخواست تابعیت می کند حداقل 3 سال است که با یک شهروند ترکیه ازدواج کرده است و این ازدواج ادامه دارد و فرد خارجی برخلاف عقد، عمل نمی کند و در شرایطی نیست که امنیت عمومی را تهدید کند.

مدارک مورد نیاز برای اخذ اقامت از طریق ازدواج در ترکیه

 • فرم درخواست شهروندی به طور کامل تکمیل شده است
 • کپی شناسنامه همسر ترک
 • کپی ترجمه ترکی محضری از پاسپورت یا سند مشابه
 • کپی محضری ترجمه ترکی شناسنامه همسر خارجی
 • گواهی ازدواج (فتوکپی باید ارسال شود)
 • آخرین مجوز اقامت برای خارجیانی که محل اقامت آن ها ترکیه است.
 • سندی که نشان می دهد همسران در یک خانواده زندگی می کنند (مانند قرارداد اجاره، حساب بانکی).
 • عکس بیومتریک با پس زمینه سفید که در 6 ماه گذشته گرفته شده است.
 • در صورت وجود حکم قطعی دادگاه در مورد فرد خارجی برای هر جرمی، یک نسخه محضری وجود داشته باشد.
 • سندی که نشان می دهد هزینه خدمات درخواست شهروندی پرداخت شده است.

اخذ اقامت از طریق ازدواج چگونه است؟

در نوع اجازه اقامت خانوادگی ترکیه، قانونگذار اسپانسر را تنها به شهروندان ترکیه محدود نکرده است، بلکه تفسیر گسترده تری از آن کرده است. نه تنها خارجیانی که با یک شهروند ترکیه ازدواج کرده اند، بلکه خارجیانی که دارای مجوز اقامت قانونی در ترکیه هستند، پناهندگان و خارجیانی که با خارجیان دارای حمایت ثانویه ازدواج کرده اند نیز می توانند درخواست دهند. حامی می تواند برای همسر خود و هم چنین فرزندان خود که وابسته به همسرش هستند اما متعلق به او نیستند در ترکیه اجازه اقامت دریافت کند.

اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در ترکیه

یکی دیگر از روش های دریافت پاسپورت ترکیه سرمایه گذاری در ترکیه میباشد در این روش شما باید مبلغ 500 هزار دلار را در بانک به صورت سپرده قرار بدید و یا اوراق قرضه دولتی بخرید. البته این را بدانید که در تمام موارد بالا پول شما به مدت 3 سال بلوکه خواهد بود

برای دریافت پاسپورت ترکیه یکی دیگر از راه ها راه اندازی کسب و کار خود میباشد که  باید شرکت خود را در ترکیه ثبت کنید و حداقل 50 نفر را استخدام کنید. تاییدیه وزارت کار و تامین اجتماعی الزامی است. با دریافت پاسپورت ترکیه ، از تمامی امتیازات شهروندی ترکیه برخوردار می شوید.

دریافت پاسپورت ترکیه به شما این حق را می دهد که به طور دائم در این کشور اقامت داشته باشید. برای دریافت پاسپورت، سرمایه گذاران اغلب املاک و مستغلات را حداقل به مبلغ 250 هزار دلار خریداری می کنند. املاک پوریا با داشتن کادری مجرب و داشتن سالها تجربه در کنار شما خواهد بود تا با اصول حرفه ای بتوانید بهترین سرمایه گذاری در زمینه املاک را داشته باشید.

اخذ اقامت از طریق کار در ترکیهاخذ اقامت از طریق کار در ترکیه

اقامت از طریق کار در ترکیه برای مدت طولانی مدت، مستلزم داشتن مجوز کار، ویزای کار و اجازه اقامت است. البته یافتن شغل قانونی در ترکیه اصلا کار آسانی نیست. هر کارفرمایی مشتاق نیست که برای صدور مجوز کار برای یک کارگر خارجی و گذراندن سایر رویه ها وقت بگذارد. شما باید مدارک، تجربه و مهارت های زبانی (انگلیسی، ترکی) کافی داشته باشید. 

شهروندی ترکیه از طریق خرید ملک یکی از مقرون به صرفه ترین گزینه ها میباشد ه به مدت یک سال با حق تمدید، خرید ملک در این کشور است. راه دیگر برای اخذ اقامت ترکیه از طریق سرمایه گذاری، افتتاح کسب و کار خود در خاک ترکیه است. مقامات محلی کاملاً به کارآفرینان خارجی وفادار هستند و حقوق مساوی را با تجار ترکیه فراهم می کنند. ترکیه دارای اقتصاد پایدار، زیرساخت های توسعه یافته و سیستم مالیاتی شفاف است.

اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت در ترکیه

هنگامی که نوع کسب و کار متناسب با فعالیت ها از موارد فوق انتخاب شود، ثبت نام و تاسیس زمان زیادی نمی برد. سرمایه گذاران خارجی نیز باید قبل از شروع فعالیت تجاری شرکت از مقدار مشخصی سرمایه بهره مند شوند. به عنوان مثال، در حالی که شرکت با مسئولیت محدود حداقل 10000 لیر سرمایه نیاز دارد، شرکت سهامی باید حداقل 50000 لیره در حساب بانکی خود داشته باشد.

قبل از ایجاد کسب و کار در ترکیه و شروع فعالیت تجاری و اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت مراحل قانونی وجود دارد:

 • انتخاب نوع شرکتی که می خواهند تاسیس کنند و گواهی محضری طبق قانون شرکت ها داشته باشند.
 • افتتاح حساب بانکی شرکت و واریز سرمایه مقرر در قانون.
 • انتصاب مدیران شرکت بر اساس قانون
 • ارسال مدارک تأسیس، اطلاعات سهامداران و مدیران به اداره ثبت تجارت.
 • اخذ شماره مالیات و مالیات بر ارزش افزوده و هم چنین ثبت نام در اداره مالیات به دلایل تامین اجتماعی.

نکاتی که باید درباره ثبت شرکت در استانبول بدانیدمدارک مورد نیاز برای دریافت پاسپورت ترکیه از طریق ثبت شرکت

یکی از مهم ترین مراحل ایجاد کسب و کار در ترکیه تهیه مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت در اداره ثبت تجارت می باشد. سند اصلی تنظیم و محضری “قرارداد شرکت” است که شامل کلیه مشخصات سهامداران است. در این قرارداد باید اسامی شرکا، محل سکونت، سهم آن ها در سرمایه شرکت و تعداد سهام مشخص شود.  در همان سند، نام تجاری شرکت، آدرس و شرح هدف از فعالیت باید به وضوح در ترکیه ذکر شود. سایر مقررات مربوط به اصلاحاتی که ممکن است برای شرکت اعمال شود و روش های حل اختلاف در صورت بروز مشکل بین سهامداران نیز ممکن است در قرارداد شرکت گنجانده شود. بسیار مهم است که قرارداد مطابق با مفاد قانون تجارت ترکیه تنظیم شود. 

برای خرید ملک در استانبول میتوانید با کارشناسان ما در املاک پوریا تماس حاصل فرمایید.

تلفن‌های تماس : 905387320322+

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقایسه